טיפולי שיניים

כירורג שיניים - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

טיפולי שיניים - ד"ר אלכסנדר

שמירה על היגיינת הפה כחלק משגרת שימור בריאות הפה והשיניים, הם חלק משמעותי בשמירה על שיניים בריאות.

את טיפולי השיניים ניתן לאפיין לפי סוגי הטיפולים: טיפולים משקמים, טיפולים כירורגיים, טיפולי חניכיים (פריודונטליים), כשסוג הטיפול הבסיסי ביותר הוא טיפולי שיניים משמרים.
טיפולים אלה מיועדים לשמור על מצבו התקין של חלל הפה והשיניים, והם כוללים טיפולים מונעים, כמו בדיקות שגרתיות, הדרכה לשמירת היגיינת הפה, הסרת אבנית ומשקעים, איטום חריצים וסדקים ושחזורים (סתימות).

אנחנו, ד"ר אלכסנדר וצוות המרפאה, שמים בראש סדר העדיפויות את טובת המטופלים שלנו, ומחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם בשיטות הטיפול, בחומרים ובמכשור.
אנו מקפידים על הענקת טיפול ברגישות גבוהה, באמפטיה, ביחס אישי וחם ובאווירה משפחתית המאפשרת למטופל לעבור את הטיפול ברוגע ובשלווה.

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860

מה תרצו לדעת?

הסרת אבנית

הצטברות אבנית בשיניים עלולה לגרום למחלת חניכיים עד כדי נסיגת חניכיים, שעלולה להביא לחוסר תמיכה בשן ולאבדן שיניים. לכן חשוב לבצע ניקוי שיניים והסרת האבנית לפחות פעם או פעמיים בשנה. הסרת האבנית והסרת רובד החיידקים המצטברים על השיניים הן קריטיות בשמירה על שיניים בריאות.

שחזור השן (סתימה)

כששן לוקה בעששת ובחיידקים, הרופא יסיר את הרקמה הנגועה וישחזר את החלק החסר בחומר שחזור (סתימה). חומרי השחזור הם מגוונים, והרופא על פיו שיקוליו יחליט מהו חומר השחזור המתאים ביותר. בין השיקולים, מצב השן, רמת העששת, שיקולי אסתטיקה, מיקום השן.

בין טיפולי המניעה ושימור השיניים, נכלל גם טיפול שורש. כשעששת אינה מטופלת בזמן היא עלולה להגיע למוך השן (הרקמה הרכה שנמצאת בעומק השן) , וליצור לחץ על כלי הדם והעצבים. לחץ זה גורם לכאב, שמזניק את המטופל לרופא השיניים. בטיפול שורש, מסלקים את השכבה הנגועה והמודלקת, ואוטמים את תעלות השורש, לחסימת מעבר חיידקים מהפה לחניכיים ולעצם.

טיפולי שיניים - הסרת אבנית - דר אלכסנדר
טיפולי שיניים - עקירת שן - דר אלכסנדר

עקירת שן

טיפול נוסף שנכלל בטיפולי שיניים משמרים, הוא עקירה. מדובר בעקירה של שן נגועה או בעקירת שיני בינה.
עקירת שן נגועה מתבצעת כאשר לא ניתן לטפל בשן , והרופא נאלץ להסיר אותה. העקירה מתבצעת בהרדמה מקומית. לאחר העקירה ניתן לבצע השתלה של שתל ולהרכיב עליו כתר.
במקרים חמורים, כשיש קושי לעקור את השן, כשהשן כלואה בתוך העצם או מכוסה ברקמת חניכיים, ימליץ הרופא על עקירה כירורגית.
עקירה כירורגית מצריכה ביצוע טיפול כירורגי מקיף סביב גבולות השן אותה רוצים לעקור. הטיפול כולל, חשיפת העצם הסובבת וחשיפת כל כותרת השן, כדי לאפשר הגעה לאזור הטיפול.
המטרה היא להסיר את השן כולה, יחד עם השורשים שלה, מעצם הלסת שהיא מקובעת בתוכה.
במהלך ההליך הכירורגי, ייתכן ויהיה צורך להסיר חלק קטן מעצם הלסת, במקרים אחרים יהיה צורך לחתוך את השן, כדי להגיע לכל אחד מהשורשים ולהסיר אותם במלואם.

עקירת שיני בינה

טיפול משמר נוסף, הוא עקירת שיני בינה. לשיני הבינה יש סיכוי גבוה לפתח בעיות. לא תמיד יש להן מספיק מקום לצמוח כראוי מתוך החניכיים, וזו אחת הסיבות לצורך בעקירתן. סביב שן הבינה עלולות להתפתח דלקות מכיוון שמאוד קשה להגיע לנקות אותן הם מברשת השיניים. לכן רופאים ממליצים לעיתים, כשהם צופים בעיות לעקור את השן כטיפול מונע.

הטיפולים המשמרים הכרחיים למניעת זיהומים ודלקות בחלל הפה ולשמירה על שיניים בריאות.

הטיפולים הנוספים המתבצעים במרפאת השיניים, הם טיפולים פרוטטיים, טיפולי שיניים משקמים.
במסגרת טיפולי השיניים הפרוטטיים נמצאים טיפולי השיניים העוסקים בשיקום הפה והשיניים, והחזרת הפה למצבו התקין מבחינה פונקציונלית ואסתטית.

לפני ואחרי

כמרפאה רב-תחומית, חשוב לנו מאוד להעניק למטופלינו קשת רחבה של טיפולים, תוך שימוש בגישות טיפול מודרניות וטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית.

לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור
לקוחות מספרים בחיוך

מרפאת שיניים-ד"ר אלכסנדר בגני תקווה דר' אלכס ותמרה נפלאים!!!!!! לפחות 15 שנה לא הלכתי לרופא שיניים מטעם האומץ והחוויות שעברתי בעבר. והם עשו לי תיקון מופלא - עקרו 4 שיניים וטפו טפו טפו לא כאב באף שלב - אני אימצתי אותם!

דפנה חרפק, קרית אונו

תודה לד"ר אלכסנדר ותמרה המדהימים!! תודה על טיפול מקצועי!!! בזכותכם חזרתי לחייך!!!! אין מילים להודות על המקצועיות, האדיבות והסבלנות!!!! אני ממליצה לכל מי שמחפש טיפול מקצועי - זה המקום!!!!

מרים מינץ, בני ברק

גם אני ממליץ בחום ואהבה על מרפאת השיניים ד"ר אלכסנדר. יושר ואמינות, סבלנות ומקצועיות והכי חשוב תוצאה מדהימה, תודה לכם מכל הלב

ארז ברייטמן, גני תקווה

הטיפולים הפרוטטיים כוללים:

השתלות דנטליות – השתלת  שורשי שיניים מלאכותיים הממוקמים באמצעות ניתוח בתוך עצם הלסת כדי לתמוך בשן או בגשר חלופי.

התקנת כתרים וגשרים – שחזורי שיניים, בהתאמה אישית, של שיניים פגועות או חסרות.

התקנת שיניים תותבות  – התקנים נשלפים היכולים להחליף שיניים חסרות.

טיפול אורתודונטי – תיקון בעיות מנשך

טיפול בחריקת שיניים ובכאבי לסת – שימוש בסדי לילה להקלה על כאבי לסת ולצמצום תופעה של חריקת שיניים.

טיפולי שיניים אסטתיים –ציפויי שיניים, למראה שיניים טבעי ואסתטי לאורך שנים.

טיפול שיניים  פרוטטי מצריך הכנת תוכנית כוללת שתתווה את אופן הטיפול, עקרונותיו ומטרותיו כאשר התוכנית תיבנה על ידי רופא השיניים.

הטיפולים הפרוטטיים כוללים - טיפולי שיניים בקליניקה של דר אלכסנדר
מתי יש צורך בהרדמה מלאה - טיפולי שיניים - דר אלכסנדר

מתי יש צורך בהרדמה מלאה?

 רוב טיפולי השיניים המשמרים והסטנדרטיים נעשים בהרדמה מקומית, עם זאת, יש מצבים שבהם טיפולי השיניים דורשים הרדמה כללית, מלאה.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים בכמה מצבים:
ניתוחים דנטליים מורכבים שעשויים לגרום למטופל אי נוחות או כאב מוגבר;
ניתוחים שאורכים זמן רב, כמו טיפול שיניים ביום אחד, שמצריך מהמטופל להישאר עם פה פתוח למשך זמן שעות מרובות;
לאנשים הסובלים מחרדת טיפולי שיניים, עד כדי הגבלת הרופא בפעולות ההכרחיות שהוא צריך לבצע;
מטופלים שיש להם סיבולת גבוהה לחומרי טשטוש, והם עמידים בפני הרדמה מקומית או זריקות טשטוש.

לעיתים ניתן לבצע טיפולי שיניים בסדציה, טשטוש עמוק, שמאפשר למטופל לתקשר באופן מוגבל עם הרופא, לסמן לו אם הכול בסדר או שהוא מצוי במצוקה, ומצד שני, המטופל  לא מרגיש בכאב.
רופא השיניים מבצע את הטיפול לצד רופא מרדים. שניהם מיומנים לזהות כל סימן קטן של מצוקה או התעוררות כאב בזמן הטיפול. בהתאם לכך, יכול הרופא המרדים להוסיף חומרי טשטוש, על פי הצורך.
טיפול בסדציה מתאים לניתוחים בינוניים, שנמשכים עד ארבע שעות, כמו השתלות של כמה שתלים, או שילוב של עקירות והשתלות.
הסדציה עבור המטופל הוא הליך קל יותר מהרדמה מלאה. ההתאוששות אורכת כחצי שעה.

כשמדובר בכל סוג של הרדמה, חשוב מאוד ליידע את הרופא בכל מידע הנוגע למצבכם הבריאותי והפיזי, לרבות סוגי התרופות והוויטמינים שאתם צורכים, וכן לעדכן לגבי רגישות ואלרגיות לחומרים ספציפיים. כל זאת כדי להימנע מסיבוכים מיותרים שעלולים להופיע כתוצאה מן הטיפול, הציוד או חומרי ההרדמה שיעשו בהם שימוש במהלך טיפול השיניים בהרדמה מלאה. 

טיפולי שיניים למבוגרים

טיפולי השיניים המתקדמים מתאימים כיום גם לאוכלוסייה המבוגרת.  אם בעבר אנשים חששו להגיע לרופא השיניים והתהלכו ללא שיניים בפיהם, הרי שהיום, מציעה רפואת השיניים המתקדמת מגוון טיפולים כמו עקירת שיניים, השתלות שיניים, סתימות בשיניים, טיפולי שורש, ציפויי שיניים, בזמן קצר ובתוצאות יוצאות דופן.  
וגם בגיל המבוגר, כדי לשמור על השיניים, חשוב להגיע באופן סדיר לבדיקות שיניים, ולטיפולי שיניים , ולהקפיד על שגרה יומיומית של היגיינת הפה.

ד"ר אלכסנדר

רופא שיניים עם ניסיון רפואי של יותר משלושים שנה, לרבות בשיקום הפה (רפואה פרוטטית), בכירורגיית הפה, ובטיפולי שיניים משמרים.

ד"ר אלכסנדר, בעל וותק רב בהשתלות דנטליות לחולי סכרת, עם ניסיון רב שנים במטופלים בעלי מחלות רקע או רקע רפואי מורכב.

ד"ר אלכסנדר שימש כמרצה בכיר  בחו"ל לרופאים מתמחים בשיקום הפה.
לפני כשלוש עשרה שנה עלה ד"ר אלכסנדר לישראל ופתח קליניקה פרטית בקריית אונו.

כיום עומדת מרפאת השיניים של ד"ר אלכסנדר בחזית טיפולי הרפואה המונעת ורפואת שיקום הפה, ומציעה לצד מגוון טכנולוגיות מתקדמות כולל שיקום דיגיטלי והשתלה וירטואלית, רפואת שיניים משמרת, כדי לספק למטופלים רפואה מונעת וטיפולי שיניים מהמתקדמים ומהיעילים שיש.

דר אלכסנדר - טיפולי שיניים למבוגרים
תכנית טיפול בת יום אחד - טיפולי שיניים במרפאת דר אלכסנדר

תכנית טיפול בת יום אחד

כיום, ישנה דרישה מצד לא מעט מטופלים, לסיים את כל טיפולי השיניים ביום אחד בלבד. בדרך כלל מדובר במטופלים עם סדר יום עמוס ודחוק, שאינם מתפנים לסדרת טיפולים מקיפה, או במטופלים החווים חרדה דנטלית ומעוניינים להפחית את מספר הביקורים במרפאה. ד"ר אלכסנדר מציע למטופליו המעוניינים בכך, תכנית טיפול בת יום אחד, הכוללת מספר טיפולי שיניים או השתלות שיניים ביום אחד, ובכך חוסך להם זמן יקר. הטיפול נעשה בגישה ייחודית ובאמצעים טכנולוגיים מתקדמים, על מנת להקל על המטופל ולאפשר לו לחזור אל שגרת חייו במהרה, עם שיניים חדשות (זמניות) תוך 24 שעות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
ד"ר אלכסנדר

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
חיוך - לפני ואחרי
שאלות נפוצות - טיפולי שיניים - מטעם מרפאת דר אלכסנדר

שאלות נפוצות - טיפולי שיניים

חריקת שיניים (ברוקסיזם), Bruxism, היא תופעה בלתי רצונית של פעילות שרירית במערכת הלעיסה. הלסת התחתונה נעה ומתחככת בלסת העליונה, קדימה, אחורה או לצדדים, יוצרת לחץ על השיניים ומלווה בחריקות.
הטיפול בתופעה נעשה באמצעות סד לילה שמונע את המגע בין השיניים העליונות והתחתונות.

טיפול שיניים בסדציה, האו הליך טיפולי שנעשה תחת טשטוש, ולא בהרדמה מלאה. טיפול תחת סדציה מאפשר למטופל לתקשר עם הרופא, לסמן לו אם הכול בסדר או שהוא מצוי במצוקה, ומצד שני, המטופל  לא מרגיש בכאב. רופא השיניים מבצע את הטיפול לצד רופא מרדים.

טיפולי שיניים פרוטטיים, הם טיפולים כוללים לשיקום הפה. בין הטיפולים הפרוטטיים נכללים: השתלות דנטליות, התקנת כתרים וגשרים, התקנת שיניים תותבות, טיפול אורתודונטי. בעיות מנשך, טיפול בחריקת שיניים ובכאבי לסת, טיפולי שיניים אסתטיים

טיפולי שיניים משמרים מיועדים לשמור על מצבו התקין של חלל הפה והשיניים, והם כוללים טיפולים מונעים, כמו בדיקות שגרתיות, הדרכה לשמירת היגיינת הפה, הסרת אבנית ומשקעים, איטום חריצים וסדקים ושחזורים (סתימות).

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים בכמה מצבים: ניתוחים דנטליים מורכבים , ניתוחים שאורכים זמן רב, כשאנשים סובלים מחרדת טיפולי שיניים, כשלמטופלים יש להם סיבולת גבוהה לחומרי טשטוש.