השתלת שיניים קדמיות

השיניים הקדמיות הן השיניים שנחשפות כשאנחנו מחייכים. הן אלה שמשפיעות על מראה הפנים  ועל הביטחון העצמי שלנו. כשאחת מהשיניים הקדמיות נפגעת או שיש צורך לעקור אותה, השתלת שיניים היא הפתרון האופטימלי להחלפת השן.

שתל דנטלי מורכב משלושה חלקים ומדמה את מראה השן הטבעית ומבנהו. החלק הנראה, הנמצא מעל קו החניכיים, הוא כתר שעשוי מזירקוניה, המתאים בצבע במבנה ובצורה לכתר השן הטבעית. החלק הנוסף הוא השתל, שמוברג לתוך עצם הלסת ומחליף את שורש השן הטבעית, בין השתל לכתר נמצא החלק שמחבר ביניהם.

השתלת שיניים קדמיות - דר אלכסנדר
השתלת שיניים קדמיות - מאמר דר אלכסנדר

כיצד מתבצע תהליך השתלת שיניים קדמיות?

בתהליך של השתלת שיניים קדמיות, מעבר למקצועיות הנדרשת כמובן, יש חשיבות עליונה לעבודה מוקפדת ואסתטית מכיוון שהשיניים הקדמיות נמצאות בקדמת הפה וחשופות לעין – והאסתטיקה כאן יש לה שיקול מכריע.

לכן, במיוחד בתהליך מורכב וייחודי שכזה, חשוב לבחור ברופא שיניים שיש לו ניסיון רב בהשתלות שיניים קדמיות, שכן, הן דורשות דיוק מרבי והתאמה אסתטית לשיניים הסמוכות.

תהליך השתלה של שיניים קדמיות מתחיל כמו בכל טיפול שיניים, בבדיקה של רופא השיניים. הרופא יבדוק את השיניים והחניכיים, ובהתאם לממצאים יעריך את מצב בריאות הפה. והיה והמטופל יימצא מתאים להשתלה, הרופא ימליץ על הליך ההשתלה. כבר בשלב זה  הרופא יכול לבצע הליך כירורגי וירטואלי של השתלת השיניים.

באמצעות הציוד הממוחשב המתקדם, הרופא מקבל תמונת תלת ממד של הפה, שמאפשרת לו למדוד את כמות העצם ולתכנן היכן יונחו השתלים, באיזה עומק ומה יהיה גודלם.

לעיתים, לאחר הבדיקה, ימליץ הרופא על חלופות אחרות. במקרה שעצם הלסת אינה מספיקה להשתלה, ישקול הרופא לבצע השתלת עצם, ולאחר מכן יבצע את  ההשתלה.

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, ויכול להימשך בין חצי שעה לשעתיים, תלוי במספר השיניים שיש להשתיל.

במהלך הניתוח, הרופא יכין מקום לשתל בעצם הלסת, ויבריג את השתל לתוך העצם. השתל עשוי  מטיטניום, חומר המוגדר כתואם ביולוגית, שבתהליך הריפוי מתמזג עם עצם הלסת והופך לחלק אינטגרלי ממנה.


זמן החלמה לאחר השתלת שיניים קדמיות

החלמה מניתוח השתלת שיניים קדמיות יכולה להימשך כמה חודשים. בתקופה זו על המטופל למלא אחר הוראות הרופא, לקחת אנטיביוטיקה ולהקפיד על היגיינת פה טובה. בתום תקופת הריפוי, כשהשתל השתלב ונטמע בעצם הלסת, הוא יכול לעמוד בלחץ של נגיסה במזון ולחץ הלעיסה. בשלב זה רופא השיניים יבריג את הכתר הקבוע, שמידותיו, צורתו וצבעו הותאמו באופן מדויק לפיו של המטופל, עד כדי כך שלא ניתן להבחין בין השיניים הטבעיות לבין הכתר. בתום הטיפול יוצא המטופל עם חיוך חדש, טבעי ואסתטי.


השתלת שיניים קדמיות – כל היתרונות

מראה טבעי ואסתטי – היתרון הבולט של השתלת שיניים קדמיות הוא המראה הטבעי והאסתטי שהן משוות לפנים.

שיקום הפה – לא פחות חשוב, הוא החזרת הפה למצבו התקין והבריא – החזרת יכולת הלעיסה והדיבור.

תחושה טבעית – שתלים דנטליים מחליפים הן את השורש והן את הכתר של השן החסרה, ומעניקים גם תחושה טבעית, בדיוק כמו שיניים טבעיות.

שמירה על הלסת – שלא כמו גשר דנטלי או תותבת, שתלים דנטליים אינם דורשים כל שינוי של שיניים סמוכות, והם שומרים על עצם הלסת, ועל מראה הפנים.

שיניים קבועות – שתלים דנטליים הם קבועים, כך שאין חשש לתזוזה של השתלים או לאי נוחות..

התאמה אישית – שתלים דנטליים קדמיים מותאמים אישית לצבע, לצורה ולגודל של השיניים הטבעיות. ההתאמה האישית מאפשרת שילוב אופטימלי עם השיניים הטבעיות,  ויוצרת חיוך מושלם.

השתלת שיניים קדמיות - מרפאת שיניים דר אלכסנדר
השתלת שיניים קדמיות - דר אלכסנדר בקרית אונו

תופעות לוואי

כמו בכל הליך שיניים כירורגי ייתכן דימום באזור השתל, נפיחות וכאב. התופעות הללו חולפות בתוך כמה ימים. כמובן שיש להקפיד על הוראות הרופא ולמלא אותן. אם הכאב או הדימום נמשכים יותר מכמה ימים, מומלץ לפנות לרופא.


שמירה על היגיינת הפה והשיניים

שתלים דנטליים קדמיים, כמו שתלים בכלל ושיניים טבעיות דורשים טיפול קבוע, צחצוח שיניים פעמיים ביום למשך שתי דקות בכל פעם; שימוש במברשת שיניים מתאימה, שימוש במשחת שיניים ומי פה בתוספת פלואוריד למניעת עששת וכמובן בדיקות שיניים שגרתיות אצל רופא השיניים וטיפול אצל השיננית אחת לשלושה חודשים. שמירה על היגיינת פה טובה היא תנאי הכרחי לאריכות ימים של השתלים ולבריאות הכללית של הרקמות הסובבות

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
השתלת שיניים קדמיות מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר

השתלת שיניים | טיפולי שורש | סתימות | עקירה כירורגית | שיננית

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר

לייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דר אלכסנדר - מרפאת שיניים בקרית אונו

מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר

צוות מרפאה דר אלכסנדר

מאמרים נוספים שיעניינו אותך לקרוא