השתלת שיניים לפני ואחרי

תמונות מטופלים - השתלות שיניים לפני ואחרי

השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (1)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (3)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (3)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (4)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (5)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (6)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (7)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (8)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (9)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (10)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (11)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (12)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (13)
השתלת שיניים לפני ואחרי - מטעם מרפאת שיניים דר אלכסנדר (14)

לשיניים בריאות תפקיד חשוב במגוון פעולות יומיומיות, החל מלעיסת מזון, דרך היותן חלק משמעותי בהגייה ברורה, וכלה בתרומתן למראה אסתטי וטבעי לפנים.

חוסר בשיניים יגרום לקשיים בלעיסה, לקשיים בדיבור, לבעיות אסתטיות, לבעיות בריאותיות ולחוסר נוחות וחוסר ביטחון לחייך בפה חסר שיניים. לעיתים, חוסר בכמה שיניים עלול להשפיע על מראה הלחיים, שמתחילות להיראות שקועות, בשל אבדן נפח במקום שבו היו השיניים. שיניים קדמיות חסרות עלולות לגרום לשפתיים להיסגר פנימה. אובדן נפח הפנים יכול לגרום למראה מבוגר שיכול להשפיע על תחושת הביטחון העצמי.

כשמטופל מגיע למרפאת השיניים, המטרה שלנו, היא להחזיר לו את יכולת התפקוד המלא, ולהעניק לו מראה אסתטי, שישמר ככל האפשר את מראה השיניים הטבעיות שלו.

השתלת שיניים לפני ואחרי - מאמר מרפאת דר אלכסנדר
השתלת שיניים לפני ואחרי - ממרפאת דר אלכסנדר

השתלת שיניים – ההליך שמחזיר למטופל את החיוך לפנים

לקראת הליך השתלת שיניים, רופא השיניים יעריך את בריאות הפה של המטופל,  יבדוק את השיניים בפרט, ואת אלה שבסמוך לשן או השיניים החסרות בפרט, יבדוק את מצב החניכיים, את כמות העצם ויכולתה לעמוד בהשתלה, ויקבל מידע על מצב בריאותו הכללי של המטופל.

לאחר הבדיקה הקלינית, יוכל רופא השיניים לקבוע את מידת ההתאמה של המטופל להשתלת שיניים. אם נמצא שהמטופל אכן מתאים, יבצע הרופא בדיקות הדמיה כמו צילומי רנטגן או צילומי CT, כדי להשלים את תמונת המצב הרפואית.

תכנון הטיפול –  על בסיס ההערכה יבנה רופא השיניים תוכנית טיפול מותאמת אישית. תוכנית זו תפרט את מספר השתלים הדרושים, סוג השיקום (כתר, גשר או תותבת), וכל הליך נוסף שיידרש, כמו השתלת עצם.

הליך ההשתלה – הוא הליך כירורגי שבמהלכו שתל טיטניום, המדמה את צורת שורש השן,  מוברג לתוך עצם הלסת, ומחליף את שורש השן הטבעי. ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית.

תהליך הריפוי (אוסאואינטגרציה) – בתום הליך ההשתלה, מתחיל תהליך הריפוי ואיחוי השתל עם העצם שמסביב. תהליך הריפוי ותקופת ההחלמה אורכים כמה חודשים, עד שהשתל נטמע באופן מוחלט בעצם הלסת.

התאמה אישית  – בשלב הבא, ייקח רופא השיניים את מידות המבנה, השתל והכתר. 

הברגת הכתר הקבוע – השלב האחרון כולל את הברגת הכתר הקבוע, המותאם אישית. השחזור מותאם באופן מושלם ומדויק לצורה, לגודל ולצבע של השיניים שמסביב, ומעניק חיוך טבעי למראה.

השתלת שיניים לפני ואחרי - מאמר מקצועי ממרפאת שיניים דר אלכסנדר
השתלת שיניים לפני ואחרי - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

שתלים דנטליים – מחזירים למטופל איכות חיים

מרגע הברגת כתרי הזירקוניה, המטופל יחזור ליהנות מאיכות חיים מלאה. השתלים הדנטליים ממלאים את מקומן של השיניים החסרות, ומתפקדים כמו שיניים טבעיות לכל דבר.
החזרת יכולת הלעיסה – על שתלים דנטליים ניתן להפעיל את אותה מידה של כוח המופעל על השיניים הטבעיות בעת לעיסה. לא עוד מזונות רכים, לא עוד אכילה רק בצד אחד של הפה. השתלים הדנטליים מאפשרים ליהנות מכל ביס – גם בנגיסה, גם בלעיסה.
החזרת יכולת ההגייה – השתלים הדנטליים מאפשרים למטופל לדבר באופן טבעי, ולהגות מילים באופן ברור, מיומנויות שלא מתאפשרות כאין שיניים בפה.  

החזרת הביטחון העצמי – מטופלים הסובלים מחוסר בשיניים, ממעטים ליצור קשרים חברתיים, מסתירים את החיוך, ולעיתים אף גוזרים על עצמם בידוד חברתי. שתלים דנטליים מחזירים למטופלים את שמחת החיים ואיכות החיים.

סיוע בבניית עצם הלסת – שתלים דנטליים מסייעים בבניית עצם הלסת. פעולת הלעיסה מעוררת את תהליך בניית העצם ומחזקת אותה.

שיפור בריאות הפה –  שתלים דנטליים קלים לניקוי ואפשר לשמור עליהם  בטיפול יומיומי.  שמירה על היגיינת הפה, כנוהג שבשגרה, היא תנאי הכרחי להארכת חיי השתלים.

שתלים דנטליים עמידים לאורך זמן –  שתלים דנטליים עשויים מטיטניום והכתרים עשויים מזירקוניה,  שני חומרים קלי משקל, אבל חזקים ועמידים מאוד. כשמטפלים בהם היטב, הם יחזיקו מעמד לכל החיים. אחוזי הצלחה של השתלות דנטליות נאמדים באחוזים גבוהים מאוד (כ – 98%).  

שתלים דנטליים שינו את חייהם של אינספור אנשים, והחזירו להם לא רק את החיוכים אלא גם את הביטחון וגם את איכות החיים שלהם. מהייעוץ הראשוני ועד לשחזור הסופי, מטרתו של ההליך הכירורגי של השתלת שתלים דנטליים הוא, לשפר את בריאות הפה ולאפשר חיוך טבעי  למראה.

שתלים דנטליים נראים ומרגישים כמו שיניים טבעיות. שיניים שנראות טבעיות ומרגישות טבעיות תורמות לרווחה הכללית של המטופל, וגורמות לו להרגיש טוב עם עצמו. שיניים בריאות בעלות מראה טבעי יעניקו למטופל  את הביטחון לחייך שוב, ולאורך שנים.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
השתלת שיניים לפני ואחרי - מרפאת שיניים של דר אלכסנדר

השתלת שיניים | טיפולי שורש | סתימות | עקירה כירורגית | שיננית

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר

לייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דר אלכסנדר - מרפאת שיניים בקרית אונו

מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר

צוות מרפאה דר אלכסנדר

מאמרים נוספים שיעניינו אותך לקרוא