כירורג שיניים

כירורג שיניים - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

כירורג שיניים - ד"ר אלכסנדר

כירורג שיניים, עוסק בטיפולים מורכבים המסייעים בשיקום הפה. כירורג שיניים מבצע מגוון רחב של פרוצדורות, כולל עקירות שיניים, השתלות עצם דנטליות, השתלות חניכיים, ניתוחים ושיקום הנדרשים מפציעות או שברים.

אנו, ד"ר אלכסנדר וצוות המרפאה, מחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בשיטות הטיפול, בחומרים ובמכשור ומעניקים למטופלינו סביבת טיפול משפחתית, נוחה ומרגיעה.

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860

מה תרצו לדעת?

כירורגיה ברפואת השיניים עוסקת בטיפולים מורכבים המסייעים בשיקום הפה, לרבות טיפולים כירורגיים והשתלות דנטליות. תחום זה מתמקד באזור הלסתות, השיניים והפנים והוא מקיף ורחב ועוסק גם בניתוחים ושיקומים שנדרשים כתוצאה מפציעות או שברים.

 

ד"ר אלכסנדר בעל ניסיון רב שנים בכל הקשור לטיפולי שיקום פה מורכבים ותהליכים כירורגיים, ומעניק למטופליו שירות מתקדם ואיכותי. במסגרת זו מבוצעים במרפאתו טיפולי תיקוני מנשך וסגר, טיפולים לתיקון הפרעות בלעיסה או דיבור, השתלת שיניים ללא עצם, הרמת סינוס וטיפולים לזירוז יצירת עצם, בטכניקות זעיר פולשניות ובמכשור לייזר.

 

בנוסף, ד"ר אלכסנדר הינו בעל ניסיון וידע נרחב בטיפולי כירורגיה ושיקום עבור מטופלים בעלי מחלות רקע, תוך תשומת לב ודגש מיוחד לטיפול המותאם לבריאותם הכללית.

תוצאות כירורגיה ברפואת השיניים - כירורג שיניים - דר אלכסנדר
טיפולי שיניים המצריכים כירורג שיניים - דר אלכסנדר

טיפולי שיניים המצריכים כירורג שיניים

עקירת שיניים – כשהשן הרוסה בצורה שלא ניתן לטפל בה, הרופא ימליץ על עקירת השן. קיימים מקרים נוספים בהם ימליץ הרופא על עקירת שן, אם בשל דלקת בחניכיים, בשל מכה או חבלה בשן, שן כלואה, סיבוך של צמיחת שן בינה. במקרים אלה ובהתאם למצב השן, מיקומה בפה, צורתה וגודלה, יבצע הרופא המנתח את העקירה באחת משתי השיטות: עקירה פשוטה או עקירה כירורגית. עקירה פשוטה תתבצע כאשר השן כולה נמצאת מעל קו החניכיים וניתן להסיר אותה בשלמותה. במקרים שקשה להגיע לשורשי השן, יש צורך לבצע עקירה כירורגית, הכרוכה בהסרת רקמת החניכיים, ולעיתים אף בהסרת השן בחלקים, ולא כיחידה אחת.

שיני בינה
שיני הבינה בוקעות אצל מרבית האוכלוסייה בגילים הבוגרים, וחשוב לציין שגם מי שצמחו לו שיני בינה, לא בהכרח יסבול מהן. עם זאת, כאשר הצמיחה של שיניים אלו אינה תקינה, לרוב בשל חוסר מקום בלסתות, עלולות להתפתח בעיות.

התופעות המוכרות יותר הן של שיני בינה שצמחו באופן חלקי בלבד או שצמחו במנח לא תקין כגון אלכסון או במקרים גרועים יותר, כאשר שן הבינה התפתחה אך לא בקעה – תופעה הנקראת שן בינה כלואה. שיני בינה כלואות עלולות לגרום לתופעות מזיקות כגון עששת מוגברת באזורים אלו (בשל חוסר היכולת של מברשת השיניים ואמצעי הניקוי להגיע בהצלחה אל מקומות אלו), דלקות או מחלת חניכיים, פגיעה בשיניים סמוכות ועוד.

לפני ואחרי

כמרפאה רב-תחומית, חשוב לנו מאוד להעניק למטופלינו קשת רחבה של טיפולים, תוך שימוש בגישות טיפול מודרניות וטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית.

לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור

שיני בינה כלואות – לעקור או לא?

לא בכל מצב מומלץ לעקור שיני בינה, בפרט כאשר הן אינן גורמות לכאב או לדלקת. עם זאת, במידה ויש כאב, נפיחות או דלקות, מומלץ להגיע לאבחון במרפאה, כך ניתן באמצעות צילומי הרנטגן לבחון את מיקומה המדויק של השן בלסת. מדובר בהליך כירורגי הדורש דיוק, מיומנות גבוהה ומקצועיות .

שתלים דנטליים –  שתלים דנטליים שינו את האופן שבו רפואת השיניים התפתחה במהלך 25 השנים האחרונות. שתלים דנטליים הם תחליף לשורש או לשורשים של שן. הם משמשים לעיגון כתרים לעצם הלסת ועשויים מחומרים חזקים ועמידים כמו זירקוניה וטיטניום. השתלים דורשים הליך כירורגי להחדרתם לתוך עצם הלסת כדי שיספקו בסיס יציב לשיניים שיולבשו עליהם.

 

הרמת סינוס – היא הליך כירורגי המעבה את העצם בלסת לצורך השתלת שיניים. יש אנשים שזקוקים לשתלים דנטליים אך אין להם מספיק תמיכה של העצם הדרושה לשתלים בגלל אובדן עצם.  בהליך עיבוי העצם, מוחדר לתוך חלל הסינוס שבלסת העליונה תחליף עצם, שיוצר נפח נוסף המאפשר להחדיר את השתל הדנטלי ולייצב אותו. ניתוח הרמת סינוס מתבצע בהרדמה מקומית. שישה חודשים לאחר ההליך הכירורגי , המקום מתרפא ונוצרת עצם חזקה ויציבה. בשלב זה הרופא יחשוף את השתלים, וימשיך בשיקום השיניים באמצעות הלבשת כתרים על השתלים.

 

טיפולים לזירוז יצירת עצם – כפי שנכתב לעיל, השתלת עצם דנטלית היא הליך המבוצע כדי להגדיל את כמות העצם בחלק של הלסת שבו העצם אבדה או שבו יש צורך בתמיכה נוספת. כדי לזרז את תהליך בניית העצם ניתן להשתמש ברקמת עצם מבנק רקמות אנושי (allograft) או מבנק רקמות של בעלי חיים (xenograft). במקרים מסוימים, חומר השתלת העצם עשוי להיות סינתטי (אלופלסט). כיום קיימות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות זירוז יצירת עצם (PRF). באמצעות לקיחת דגימת דם מהמטופל והעברתו למכשיר המעבד את הפיברין והטסיות. המכשיר הופך את הפיברין והטסיות לג'ל המוחדר לאזור הניתוח, ומזרז את תהליך יצירת העצם.

שיני בינה כלואות - כירורג שיניים דר אלכסנדר
טיפולי חניכיים - כירורג שיניים - דר אלכסנדר
טיפולי חניכיים - דר אלכסנדר

טיפולי חניכיים

החניכיים הן הרקמות הרכות המצפות את בסיס השן. הן עוזרות לייצב את השיניים ולהגן עליהן מפני זיהום. חניכיים בריאות נראות ורודות, צמודות לשן ונטולות דלקות. כאשר היגיינת הפה לא מוקפדת עלולים להיווצר חיידקים על השיניים שיוצרים רובד חיידקי (פלאק), שאותו ניתן להסיר בצחצוח שיניים יסודי ושיטתי.

אם החומר לא מוסר הוא הופך לאבנית, שעלולה לגרום לדלקת חניכיים. במקרים מסוימים נדרשת התערבות כירורגית. סוג הניתוח נקבע על פי השלב שבו נמצאת מחלת החניכיים.

מהי דלקת חניכיים?

דלקת החניכיים מתפתחת כתוצאה משילוב של רובד חיידקי (פלאק) על השיניים, עם הצטברות של שאריות מזון והחומציות שבפה.

איך אפשר לאתר דלקת חניכיים?

התסמינים הבולטים לדלקת חניכיים הם: חניכיים אדמומיות ונפוחות, דימום בצחצוח שיניים, ריח רע מהפה.

מהי מחלת חניכיים?

מחלת חניכיים עלולה להתפתח בעקבות גנטיקה, דלקת חניכיים שלא טופלה בזמן, בעקבות מחלות רקע שונות או בעקבות הזנחה של היגיינת הפה והשיניים. מחלת החניכיים יכולה להופיע בדרגות שונות ולרוב היא מופיעה בקרב מבוגרים.

מחלת חניכיים פוגעת ברקמת העצם המייצבת את השיניים, וגורמת להידלדלות בנפח העצם, בעקבות ספיגתה של העצם במהלך התפתחות הדלקת.

עובדה זו עלולה להפוך את תהליך השתלת השיניים למורכב יותר, מפני שאם נפח העצם אינו מספיק לצורך ההשתלה, נדרשת התערבות כירורגית נוספת, כדוגמת השתלת עצם.

הדרך הטובה ביותר להימנע מדלקות ומחלות חניכיים היא באמצעות הקפדה על ביקורת תקופתית במרפאת השיניים ושמירה על היגיינת פה קבועה ונכונה. היעדר טיפול ושמירה על החניכיים, עלול להוביל לפגיעה נוספת ברקמת העצם ולנזק לשיניים, עד למצב של אבדן שיניים.

בנוסף, חשוב לציין כי במחקרים שנערכו נמצא, כי קיים קשר ישיר בין מחלות חניכיים לבין מחלות רקע כמו סוכרת, מחלות לב,  לחץ דם גבוה, אלצהיימר ועוד. לכן, חשיבות השמירה על החניכיים גבוהה עוד יותר, בפרט בקרב מטופלים בעלי מחלות רקע.

לקריאה נוספת על טיפולי חניכיים במרפאה שלנו >>

ד"ר אלכסנדר

שמירה על היגיינת פה באופן יומיומי, ביקור במרפאת השיניים וביקור אצל שיננית אחת לשלושה חודשים, תסייע לשמור על שיניים בריאות.

מהי נסיגת חניכיים?

תהליך המאופיין בשחיקה ובהחמרה במצב של החניכיים המכסות את בסיס השן ומגנות על השן. בתהליך זה נחשף חלקה התחתון של השן באופן משמעותי.

 

לנסיגת חניכיים סיבות שונות החל מהיגיינת פה לקויה, גנטיקה, עישון, וכלה בצחצוח שיניים נמרץ מדי. התופעה מוכרת ורבים סובלים ממנה, ילדים ומבוגרים כאחד. חשוב מאוד לאתר את התהליך עוד בתחילתו, ולטפל בתופעה מבעוד מועד, על מנת למנוע התפתחות של זיהומים, כיסים בחניכיים ומחלות חניכיים העלולות לגרום לדלדול עצם הלסת וכתוצאה מכך לאבדן שיניים.

 

טיפול אסתטי בקו החניכיים – על תופעת הגאמי סמייל (Gummy Smile) שמעתם?

ה- Gummy Smile היא תופעה המאופיינת בחשיפת קו החניכיים באופן בולט במיוחד, ומכונה –  "חיוך חושף חניכיים".

התופעה מופיעה לרוב בחניכיים שבלסת העליונה, ובאה לידי ביטוי בעיקר  בזמן שמחייכים. החיוך חושף את החניכיים באופן מוגזם, ופוגע באסתטיקה של הפנים.

לקוחות מספרים בחיוך

ממליצה מכל הלב! שרות מקצועי, מאוד נעים ואנושי. מאוד מרוצה ושמחה שטופלתי במרפאה שלכם! תודה רבה על החיוך הנפלא שהחזרתם לי!

ילנה קריינס (פתח תקווה)

הגעתי דרך המון המלצות ושמחתי לגלות שהכל נכון מאחוריהן. תמרה מקסימה ,קבעה איתי תור ככל המוקדם ,ד"ר אלכסנדר היה שקוף,יסודי ומהיר ! בנוסף ,תמרה התעניינה בשלומו יום למחרת . *מרוצה מאוד* וממליצה לכל מי שזקוק לטיפולו שיניים . תודה לכם

ויקטוריה ראובן

ממליצה מניסיון בחום! - טיפול שיניים מושלם! רופא מעולה! גם יחס וגם אישיות. פעם ראשונה שאני הולכת לטיפול בלי פחד וכדורי הרגעה לפני הטיפול. אנשים מקסימים! מומלץ בחום!

אפרת לוי (גני תקווה)
כיצד ניתן לטפל בתופעת הגאמי סמייל - דר אלכסנדר

כיצד ניתן לטפל בתופעת ה"גאמי סמייל"?‏

ניתן לאבחן את התופעה כבר בגיל צעיר. רופא שיניים מנוסה יטפל בתופעה באמצעות טיפול כירורגי של הסרת רקמת החניכיים העודפת סביב השיניים, יטפל ויאריך את כותרות השיניים, וישחרר את הרקמה המחברת את השפה העליונה לחניכיים, כך שלשפה העליונה יתאפשר מרחב תנועה גדול יותר .

 

הליכים רגנרטיביים (הליכי התחדשות) כאשר העצם התומכת בשיניים נהרסה עקב מחלת חניכיים, ולא ניתן לטפל בהן, אלא בהליך כירורגי,  מנתח החניכיים עשוי להמליץ על ניתוח חניכיים רגנרטיבי, שהוא הליך התחדשות. במהלך הליך זה, לאחר ניקוי החיידקים והסרת הרקמה הפגועה, רופא החניכיים ישתמש בממברנות (מסננים), שתלי עצם או חלבונים מעוררי רקמות כדי לעודד את היכולת הטבעית של הגוף לחדש עצם ורקמות.

הנחיות לאחר ניתוח חניכיים

מיד לאחר הניתוח, יש להניח  קרח על הלחי בצד של הניתוח על פי הוראות הרופא. בדרך כלל  במרווחים של 20 דקות במשך 72 השעות הראשונות. פעולה זו נועדה להקטין את הנפיחות באזור הניתוח.
במידת הצורך, ובהוראות הרופא, יש לקחת אנטיביוטיקה. אם יש כאבים ניתן להקל על הכאב באמצעות כדורים לשיכוך כאבים.

יש להימנע מעישון במשך 6 שבועות לאחר הניתוח. לעישון יש השפעות שליליות עמוקות על השיניים.

בשעות שלאחר הניתוח ובהמשך היום מומלץ להרבות בשתייה קרה. אין לאכול כשעתיים לאחר הניתוח. לאחר מכן, ניתן לאכול תזונה רכה ולהימנע ממזונות חמים.
אין לשטוף את הפה, ואין לירוק. במידה שיש דימום, מומלץ לקחת גזה לחה וללחוץ בעדינות על אזור הניתוח.
יש להימנע ממאמץ מוגזם מכל סוג שהוא.  
ביום שלמחרת ניתן לשטוף את הפה, לבצע שטיפות לחיטוי הפה. ניתן להתחיל לצחצח בעדינות את השיניים. בהדרגה ניתן להתחיל לאכול מאכלים פושרים.
לאחר עשרה ימים יוצאו התפרים . ההחלמה אורכת כחמישה עד שישה שבועות.

הנחיות לאחר ניתוח חניכיים - כירורג שיניים - דר אלכסנדר
לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור
Доктор Александр
ד"ר אלכסנדר

רופא שיניים עם ניסיון רפואי של יותר משלושים שנה בשיקום ובכירורגיית הפה.

ד"ר אלכסנדר מבצע מגוון רחב של טיפולים לרבות טיפולים למחסרי עצם, השתלות דנטליות, ניתוחי חניכיים וטיפולי שיניים אסתטתיים.

לד"ר אלכסנדר ניסיון רב בטיפול בחולי סוכרת, ובמטופלים בעלי מחלות רקע או רקע רפואי מורכב. מאחוריו שנות ניסיון רבות כמנהל מחלקת שיקום בבית חולים ממשלתי במוסקבה.

כמו כן, שימש ד"ר אלכסנדר כמרצה בכיר לרופאים מתמחים בשיקום הפה.

לפני כשלוש עשרה שנה עלה ד"ר אלכסנדר לישראל ופתח קליניקה פרטית בקרית אונו.

כיום עומדת המרפאה של ד"ר אלכסנדר בחזית טיפולי שיקום הפה ביום אחד, ומציעה מגוון טכנולוגיות מתקדמות כולל שיקום דיגיטלי והשתלה וירטואלית, כדי לספק למטופלים טיפולי שיניים מתקדמים והיעילים ביותר שיש.

חיוך - לפני ואחרי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
ד"ר אלכסנדר

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
שאלות נפוצות על כירורג שיניים - מרפאת דר אלכסנדר

שאלות נפוצות על כירורג שיניים

רופאי שיניים מציעים מגוון רחב של שירותים ומטפלים בבעיות שונות של  בריאות הפה כולל טיפול בעששת, מחלות חניכיים, שיניים רגישות וכן הלאה. מנתחי שיניים מבצעים בדרך כלל הליכים מורכבים יותר כמו עקירת שן בינה, ניתוח השתלת שיניים, ניתוחי חניכיים ושיקום הפה.

כירורג שיניים עוסק בהליכים טיפוליים של חלל הפה והשיניים. בין הטיפולים, השתלות שיניים פשוטות ומורכבות, השתלות עצם, הרמות סינוס, עקירות מורכבות, ניתוחים ושיקומים שנדרשים כתוצאה מפציעות או שברים.

דלקת  חניכיים מתפתחת כתוצאה משילוב של רובד חיידקי (פלאק) על השיניים, עם הצטברות של שאריות מזון והחומציות שבפה.

מחלת חניכיים עלולה להתפתח מדלקת חניכיים שלא טופלה בזמן, בעקבות מחלות רקע שונות, גנטיקה או בעקבות הזנחה של היגיינת הפה והשיניים.

הליך ניתוח חניכיים והשתלת חניכיים, בפועל אינו מכאיב, מכיוון שהמקום נמצא תחת הרדמה. ייתכן שהמטופל ירגיש תנועה או לחץ בזמן שהרופא מבצע את ההליך. ההשפעות המאלחשות של הרדמה מקומית יכולות להימשך מספר שעות. כאשר ההרדמה פגה, המטופל עלול להרגיש תחושת עקצוץ ולהתחיל לחוות קצת כאב. ניתן לטפל בכאב באמצעות תרופות משככות כאבים.

שעתיים לאחר העקירה אפשר לשתות ולאכול אוכל רך וקר. במהלך ההחלמה של האזור המטופל, תקופה של כעשרה ימים, חשוב להימנע ממזונות קשים או חריפים שיכולים להפריע לתהליך ההחלמה. מומלץ להמשיך לאכול מאכלים רכים וקרים.

טיפול שורש מתבצע בכמה מצבים: כאשר השן נפגעה מעששת והחיידקים חודרים לתוך השן ומזיקים למוך השן ; כשהשן נשברה או ניזוקה, והנזק הגיע למוך השן; טיפול שורש כהכנה לכתר.