השתלת שיניים ביום אחד

כירורג שיניים - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

השתלת שיניים ביום אחד - ד"ר אלכסנדר

פתרון מידי ויעיל להחלפת שיניים

אחת מפריצות הדרך לשיקום הפה בעולם רפואת השיניים היא השתלת שיניים ביום אחד. גישה מהפכנית זו מציעה פתרון מידי ויעיל להחלפת שיניים.

ההתמחות בשתלים דנטליים ביום אחד דורשת ניסיון רב ורמת מומחיות גבוהה. רק רופא שיניים שיש לו ידע, מיומנות וניסיון רב שנים בכירורגיה ובשיקום הפה, יכול לעשות השתלה ביום אחד.

אנו, ד"ר אלכסנדר וצוות המרפאה, מחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בשיטות הטיפול, בחומרים ובמכשור ומעניקים למטופלינו סביבת טיפול משפחתית, נוחה ומרגיעה.

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860

מה תרצו לדעת?

מהי השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד, הידועה גם בשם העמסה מידית, נעשית במהלך יום אחד בלבד.  הליך זה של השתלות שיניים ביום אחד הוא הליך רפואי כירורגי שבו מחדירים לעצם הלסת שתלים דנטליים, שעשויים מטיטניום או מזרקוניה. השתל נועד לדמות את שורש השן, הוא החלק שמקבע את השן אל עצם הלסת.

על השתלים יוברגו השיניים הזמניות, ולאחר חצי שנה יותקנו השיניים הקבועות והמטופל יוכל ליהנות מפה משוקם וחיוך מושלם.

זמן ההחלמה מטיפול זה לוקח כמה ימים והטיפול מספק תוצאות מרשימות לטווח ארוך.

מהי השתלת שיניים ביום אחד - מרפאת דר אלכסנדר
נגן וידאו אודות למי מתאים שיקום הפה ביום אחד - מרפאת דר אלכסנדר

למי מתאים שיקום הפה ביום אחד?

שיקום הפה ביום אחד באמצעות שתלים דנטליים מתאים לאנשים המחפשים פתרון כולל לשיקום הפה בזמן קצר. אנשים שסובלים ממחלות חניכיים, עששת או ריקבון שגרמו לאובדן השיניים, הליך של שיקום הפה ביום אחד הוא הפתרון היעיל והמהיר בעבורם.

ההליך הכירורגי הזה מאפשר לשקם לסת שלמה ביום אחד. השתלת שתלים בשיניים ביום אחד, מצריכה בדיקה מוקדמת של רופא כדי להעריך את בריאות הפה של המטופל ובניית תכנית טיפול מותאמת אישית בהתחשבות בצרכים הספציפיים של המטופל ובתוצאות הרצויות.

לפני ואחרי

כמרפאה רב-תחומית, חשוב לנו מאוד להעניק למטופלינו קשת רחבה של טיפולים, תוך שימוש בגישות טיפול מודרניות וטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית.

לייעוץ או קביעת תור

לייעוץ או קביעת תור

מהם התנאים המקדימים הנדרשים לטיפולי שיניים ביום אחד?

בדיקות מקיפות של חלל הפה ובריאות הפה – הבדיקות כוללות צילום CT של חלל הפה, וסריקה של הלסתות.
צפיפות עצם מספקת: צפיפות עצם מספקת בלסת היא הכרחית ליציבות ולהצלחה ארוכת טווח של שתלים דנטליים. נפח עצם מספיק נחוץ כדי לספק בסיס מוצק למיקום השתל. במקרים בהם צפיפות העצם אינה מספקת, ייתכן שיהיה צורך בהשתלת עצם ושתלים ביום אחד, או בהליכי הגדלה אחרים לפני מיקום השתל. יש לזכור כי דווקא מטופלים מבוגרים, שזקוקים להשתלות דנטליות סובלים לרוב מאוסטאופורוזיס (דלילות בצפיפות העצם) ולכן לא תמיד הם מתאימים לשיטת העמסה מידית.

מצב רפואי יציב: מטופלים המבקשים להחליף לשתלים דנטליים ביום אחד, צריכים להיות במצב רפואי כללי יציב. מצבים רפואיים מסוימים, כגון סוכרת בלתי מבוקרת, הפרעות אוטואימוניות או בעיות לב משמעותיות, עשויים לדרוש הערכה נוספת ואישור מהרופא המטפל לפני טיפול שיניים ביום אחד.

כנסו לקריאה נוספת על השתלת שיניים ללא עצם >>

היעדר חריקת שיניים: חריקת שיניים, הידועה גם בשם ברוקסיזם, היא מצב המאופיין בהידוק לא רצוני של השיניים.  זה קורה בדרך כלל במהלך השינה אבל יכול לקרות גם במהלך ערות. ברוקסיזם יכול לגרום לשחיקת שיניים, כאבי לסת ואף לכאבי ראש . כאשר מדובר בטיפול שיניים ביום אחד חריקת שיניים עלולה להפעיל לחץ על השתלים, לסכן את יציבותם ואף לגרום שבר לשתל.

איזון במנשך השן: מנשך מאוזן מתייחס לפיזור הרמוני של הלחץ המופעל על השיניים.  אם קיים חוסר איזון במנשך השן, יכול להיווצר לחץ על השתל, מה שמוביל לשחיקה לא אחידה, שברים או התרופפות של השתלים.

שיתוף פעולה בין רופא השיניים למטופל: טיפולי שיניים מצריכים שיתוף פעולה בין רופא השיניים לבין המטופל יש צורך לעשות תיאום ציפיות מצד אחד, ומצד שני לשתף פעולה עם הרופא בכל הקשור להנחיית השמירה על היגיינת הפה וביקורי מעקב קבועים.

חשוב לציין כי כל מטופל הוא ייחודי, ויש צורך בהערכה יסודית של רופא שיניים מוסמך כדי לקבוע את התנאים המוקדמים הספציפיים לטיפול שיניים ביום אחד בהתבסס על בריאות הפה האישית, ההיסטוריה הרפואית ומטרות הטיפול.

לאחר שנקבעה כשירותו של המטופל לעמוד בהשתלה ביום אחד הוא מגיע למרפאת השיניים לפגישת התייעצות עם רופא השיניים, הכוללת את אופן הטיפול. הרופא יערוך בדיקה מקיפה, כולל צילומי רנטגן או הדמיה תלת ממדית, כדי להעריך את בריאות הפה של המטופל, מבנה העצם והתאמתו למיקום השתל ביום אחד. באותה פגישה נבנית תכנית טיפול מותאמת אישית, בהתחשבות בצרכים הספציפיים של המטופל ובתוצאות הרצויות. ניתן להשתמש בטכנולוגיות דיגיטליות, כגון תוכנת השתלה וירטואלית, כדי לדמות את מיקום השתלים. במסגרת הפגישה מסביר הרופא על סיכונים ותופעות לוואי הכרוכים בתהליך שיקום הפה ביום אחד.

מהם התנאים המקדימים הנדרשים עבור טיפולי שיניים ביום אחד - מרפאת דר אלכסנדר
היתרונות של שתלים דנטליים ביום אחד - דר אלכסנדר

היתרונות של שתלים דנטליים ביום אחד:

הליך שחוסך את הצורך בתותבות נשלפות – היתרון הבולט ביותר בשתלים ביום אחד הוא שאין צורך יותר לסבול משיניים תותבות נשלפות. הליך ההשתלה ביום אחד פוטר את המטופל מללכת עם תותבת נשלפת. בהליך של עקירת שיניים ללא השתלה מיידית, המטופל צריך ללכת לפחות שבעה עד שמונה חודשים עם תותבת נשלפת, דבר שגורם לאי נוחות ולסבל רב.   

 

הליך הכרחי לאחר עקירה – עקירת שיניים גורמת לנסיגת עצם וחניכיים באזור השן החסרה. לכן הליך של השתלת עצם ושתלים ביום אחד הוא ממש מתבקש והכרחי. הטיפול המשולב ישמור על בריאות הפה ומבנה הלסת, ולא יפגע במראה האסתטי של הפנים.

 

חיסכון בזמן: בניגוד להליכי השתלה מסורתיים הנמשכים מספר חודשים, השתלת שיניים ביום אחד מקצרת משמעותית את זמן הטיפול. ביום טיפולים אחד מבצע הרופא עקירת שיניים לפי הצורך והחדרת שתלים דנטליים. לאחר 24 שעות מותקן גשר זמני מוברג, שהוכן במעבדה ובכך מתאים באופן מדויק לשתלים שהורכבו בזמן הניתוח. לאחר חמישה עד שישה חודשים מוחלפות השיניים הזמניות המוברגות לגשר זירקוניה קבוע המוברג על השתלים.

התרגלות לשתלים בזמן קצר: השתלות שיניים ביום אחד חוסכות את הצורך להתרגל פעם אחר פעם לשתלים ולכתר אשר מורכבים בהשתלת שיניים רגילה. בהשתלות שיניים ביום אחד מתרגלים בפעם אחת גם לכתר וגם לשתלים וכך מתקצר זמן ההתרגלות לשיניים החדשות.
נוחות:
השתלות שיניים ביום אחד מייעלות את תהליך הטיפול, ומצמצמות את מספר הביקורים אצל רופא השיניים. היבט זה אטרקטיבי עבור מטופלים שהלו"ז שלהם עמוס או אלה המבקשים למזער את אי הנוחות בחיי היומיום.

שיקום הפה בפרק זמן קצר – הליך השתלת שיניים ביום אחד מאפשר לשקם את חלל הפה בפרק זמן קצר יחסית וליהנות מאיכות חיים גבוהה.

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי נועה רומי
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי נועה רומי

"מרפאת שיניים דר אלכסנדר" - מרפאת שיניים מומלצת ע"י נועה רומי

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי שרון כהן
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי שרון כהן

"מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר" - רופא שיניים מומלץ על ידי שרון כהן

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי אוריאן איתן
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי אוריאן איתן

"מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר" - רופא שיניים מומלץ על ידי אוריאן איתן

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי גיא פקטרוביץ
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי גיא פקטרוביץ

"מרפאת שיניים דר אלכסנדר" - מרפאת שיניים מומלצת ע"י גיא פקטרוביץ

השתלת שיניים בשיטת All-on-4 ו All-on-6 - השתלת שיניים ביום אחד - דר אלכסנדר

השתלת שיניים בשיטת All-on-4 ו All-on-6

מטופלים הסובלים מאובדן שיניים חלקי או מלא, ומחפשים פתרון  קבוע  – שתלים דנטליים הם המענה ההולם בעבורם. רופא השיניים ישקם את הפה ואת החיוך בתוך זמן קצר. השיטה להשתלת שיניים מרובות מותאמת להחלפת שיניים בלסת אחת, או בשתי הלסתות (כל לסת בטיפול נפרד), שלפיה הרופא  מחדיר ארבעה או שישה שתלים דנטליים, בהתאם לתוכנית שנקבעה בפגישת הייעוץ המקדימה.

מהם שתלים דנטליים All-on-4 ו-All-on-6?

השתלת All-on-4 היא טכניקה שבה מערכת השיניים העליונה או התחתונה מוחלפת בארבעה שתלים. ארבעת השתלים משמשים כבסיס יציב ועמיד למערכת של שיניים חדשות וקבועות.  בשל המיקום האסטרטגי של כל שתל מבחינת מרחק, זווית ועומק, מבנה All-on-4 יכול לתמוך בקשת שלמה של שיניים חדשות, באמצעות ארבעה שתלים בלבד. 
השתלה דנטלית All-on-6 היא אותה טכניקת השתלה, אך במקום ארבעה שתלים משתמשים בשישה שתלים.

השתלים משמשים כעוגן לגשר, הנקרא שתל היברידי, המוצב בעצמות הלסת העליונה או התחתונה. הגשר תומך בשיניים תותבות באופן קבוע במקומן.

השתלת All-on-6 מצריכה לעיתים קרובות השתלת עצם, מכיוון שנפח העצם בחלק האחורי של הפה אינו מספיק כדי לקבע בתוכה שתל. יחד עם זאת בהשתלה בשיטת All-on-6 שתלי השיניים מעניקים יציבות וחוזק נוספים, ומאפשרים חלוקת לחץ שווה בכל הלסת.

מה ההבדל בין All-on-4ו - All-on-6 לבין שתלים סטנדרטיים?

שתלי All-on-4 ו – All-on-6 שונים משתלים רגילים, מכיוון שרק 4 או 6 שתלים משמשים לתמיכה בקשת שלמה, כשבאופן מסורתי נדרשו 6 – 10 שתלים כדי לשמור על שלמות מבנית מוצקה של תותבת קשת מלאה. 
אופי מיקומם בלסת המטופל שונה משתלים רגילים, שכן הם ממוקמים בזוויות, מרחקים ועומקים שונים על מנת להבטיח יציבות מרבית.

ניתן לבצע את ההשתלה ביום אחד בלבד. עם זאת, כדי שההשתלה תתאפשר, עצם  הלסת צריכה להיות בעלת נפח וחוזק  מספיקים כדי לתמוך בשתלים שיש למקם. ככל שיש צורך להציב יותר שתלים כך יש צורך ביותר עצם זמינה.

רופא שיניים מנוסה, יידע להמליץ על שיטת ההשתלה הטובה ביותר עבור המטופל. בפגישת הייעוץ המקדימה, יבדוק הרופא באמצעות סריקת CT, את מידת צפיפות העצם וחוזקה, וישקול בהתאם לגורמים נוספים כמו צורת הפה, גודל הפה, וגורמים בריאותיים, כמו סוכרת, אוסטאופרוזיס, שתיית אלכוהול, עישון ועוד, מהי שיטת הטיפול המתאימה.

לאחר ההשתלה, ינחה הרופא את המטופל על אופן הטיפול בשיניים החלופיות. בין היתר ימליץ על שימוש במברשת שיניים חשמלית כדי לסלק חיידקי מזון והצטברות פלאק, ובמברשות ייעודיות לניקוי בין השיניים ומתחת לגשר המוברג על השתלים.

לקוחות מספרים בחיוך

ללכת לטיפול שיניים בשמחה ולחזור בחיוך... כך עברתי את הטיפול המקצועי, בחודשיים ( במקום שנה כפי שהציעו במקומות אחרים). תשומת לב לפרטים הקטנים, אמינות ומקצועיות, אכפתיות והתוצאה בהתאם. ממליצה מכל הלב!!!

שרית אוהב ציון, גני תקווה

אני עשיתי טיפולי שיניים בטורקיה והתוצאה הסופית הייתה קטסטרופה❗️ הפנים שלי השתנו לרעה, ממש. אנשים שמכירים אותי, חשבו שאני חסרת שיניים והיו כאלו שאמרו לי שמשהו בפנים שלי מעוות😱 מי שהציל אותי והחזיר לי את החיוך זה ד״ר אלכס המדהים❗️ אני ממליצה מכל הלב על המרפאה שלו🙏🏻 מקצועי, מרגיע, יחס חם ואישי❤️ אצרף תמונות של לפני ואחרי תשפטו בעצמכם אני סופר מרוצה❤️

הני בראל, תל אביב

חייבת להמליץ על הצוות המושלם הזה! אין כמו שילוב של מקצועיות ורגישות. לא רק עבודה ברמה הכי גבוהה שיש, אלא גם ליווי צמוד, אישי וקרוב. גם כשחוששים, גם כשיש אלף שאלות, יש תמיד למי לפנות! אין ספק שממליצה בחום ומודה לכם מכל הלב ❤️❤️❤️❤️

ליאור קליין מרק, פתח תקווה

לייעוץ או קביעת תור

לייעוץ או קביעת תור

החסרונות של השתלות ביום אחד

  • השיטה לא מתאימה לכל אחד: השתלים הדנטליים מוחדרים לעצם הלסת. שתלים אלה הם גם ארוכים במיוחד. לכן, אנשים שאין להם נפח עצם וגובה מספיקים להחדרת השתל, חייבים לטפל קודם כל בעיבוי העצם, ורק לאחר מכן ניתן להשתיל את השתלים. כמובן שניתן לעשות את שני ההליכים של עיבוי העצם והשתלת השיניים ביום אחד, כפי שראינו לעיל.
  • לחץ מידי על השתלים:  ברגע שהטיפול מסתיים מופעל על השתלים לחץ. מכיוון ששיטת השתלת שיניים ביום אחד נעשית בזמן קצר מאוד, יש צורך להקפיד על אכילת מזון רך בלבד במשך חודש וחצי לפחות על מנת לאפשר לשתלים להיקלט במקומם ללא זעזועים מיותרים.
  • חובה להשתיל מספר שתלים מינימלי: המינימום הדרוש של שתלים בהשתלה ביום אחד הוא ארבעה שתלים, על מנת שיהיה בסיס טוב לאיחוי ולייצוב. ככל שיהיו יותר שתלים הבסיס יהיה חזק ויציב יותר.

ד"ר אלכסנדר

רופא שיניים עם ניסיון רפואי של יותר משלושים שנה בשיקום ובכירורגיית הפה, בהתמחות מיוחדת של העמסה מיידית, השתלת שיניים בתוך יום אחד בלבד.

לד"ר אלכסנדר ניסיון רב שנים במטופלים בעלי מחלות רקע או רקע רפואי מורכב, לרבות חולים הסובלים ממחלת הסוכרת. מאחוריו שנות ניסיון רבות כמנהל מחלקת שיקום בבית חולים ממשלתי במוסקבה. כמו כן, שימש ד"ר אלכסנדר כמרצה בכיר לרופאים מתמחים בשיקום הפה.
לפני כשלוש עשרה שנה עלה ד"ר אלכסנדר לישראל ופתח קליניקה פרטית בקרית אונו.

כיום עומדת המרפאה של ד"ר אלכסנדר בחזית טיפולי שיקום הפה ביום אחד, ומציעה מגוון טכנולוגיות מתקדמות כולל שיקום דיגיטלי והשתלה וירטואלית, כדי לספק למטופלים את טיפולי השיניים המתקדמים והיעילים ביותר שיש.

טיפול שורש - שאלות נפוצות - מרפאת שיניים דר אלכסנדר
האם השתלות שיניים ביום אחד כרוכות בכאב - דר אלכסנדר

מהם השתלים הדנטליים המומלצים להשתלה ביום אחד?

השתל הדנטלי הוא למעשה בורג שעשוי מטיטניום או מזירקוניה. חומרים אלה נחשבים לטובים ביותר ליצירת עוגן יציב וקבוע שיתמוך היטב בשן החלופית. על פי הנחיות משרד הבריאות, רופא השיניים מחויב לנהל ברשומות הרפואיות את כל הפרטים הנוגעים לשתל: מספר השתל, מספר הדגם, מספר האצווה ושם החברה המייצרת.

האם השתלות שיניים ביום אחד כרוכות בכאב?

הליך ההשתלה הדנטלית אינו מלווה בכאבים משום שאזור ההשתלה מורדם באמצעות הרדמה מקומית או הרדמה כללית.

 לאחר טיפול ההשתלה עלולה להיות רגישות בפה למשך מספר ימים לאחר ההשתלה. לעיתים  עלולים להופיע כאבים מינוריים שניתן לשכך אותם באמצעות נטילת משככי כאבים.

 לאחר השתלת שיניים חשוב מאד להקפיד על הנחיות רופא השיניים, ולהקפיד על תזונה מתאימה, על מנת להביא להחלמה קלה ומהירה עד כמה שאפשר.

חשוב לבחור במרפאת שיניים עם ניסיון רב בנושא השתלות ביום אחד ואשר שמספקת תהליך של ליווי ואפשרות להתייעצות במהלך ההחלמה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
ד"ר אלכסנדר

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
חיוך - לפני ואחרי
שאלות נפוצות על השתלת שיניים ביום אחד - מרפאת דר אלכסנדר

שאלות נפוצות על השתלת שיניים ביום אחד


השתלת שיניים ביום אחד , הנקראת גם העמסה מיידית, מקצרת את התהליך. ביום ההשתלה מוחדרים שתלים לתוך הלסת ועליהם מולבשים כתרים זמניים. הכתרים הקבועים יותקנו על השתלים אחרי כחצי שנה.

השתלת שיניים ביום אחד מתאימה למטופלים ששומרים על חניכיים בריאות ללא זיהומים, שמקפידים על היגיינת הפה, שצפיפות העצם שלהם מספיקה כדי לתמוך בשתל, שאינם מעשנים כבדים ואינם סובלים מחריקת שיניים חמורה.

ההבדל בין השתלת שיניים ביום אחד לבין השיטה הקלאסית הוא כמובן גורם הזמן.
בנוסף בהשתלת שיניים ביום אחד, רופא השיניים מקבע את השתלים ללסת ומבריג עליהם לאחר 24 שעות גשר זמני. את ההשתלה ביום אחד (העמסה מידית) ניתן לבצע אך ורק לכל הלסת. בעוד שבשיטה הקלאסית, רופא השיניים לא מוגבל ללסת שלמה ויכול לעשות השתלה לשיניים בודדות.


במקרים בהם צפיפות העצם אינה מספקת, ויש סבירות שהעצם לא תוכל לתמוך בשתל, ייתכן שיהיה צורך בהשתלת עצם.

עישון עלול לפגוע מאוד בטיפול, ולגרום לכשל בקליטת השתל. עישון הוא אחד מגורמי הסיכון לעששת ולמחלת חניכיים ולדלקות סביב שתלים. העישון פוגע בזרימת הדם לאתר הניתוח ובכך מפחית את החמצן המגיע לאזור הניתוח ומונע ריפוי וקליטה של השתל. העישון יכול לפגוע בבלוטות הרוק. לרוק יש תפקיד חשוב באיזון רמת החיידקים הטובים שבפה, ומסייע לשמירה על היגיינת הפה. מומלץ להימנע מעישון כחודש לפני הניתוח וכחודש לאחריו.

גיל מבוגר הוא לא סיבה להימנע משתלים ביום אחד , כל עוד מצבו הרפואי של המטופל תקין , ורופא השיניים אבחן כי אפשרי הדבר. כמובן שיש להתייעץ עם רופא שיניים כירורג, שיש לו ניסיון ומומחיות בהשתלות שיניים בכלל ובהשתלות שיניים ביום אחד בפרט.