ציפוי שיניים זירקוניה

אם יש לכם שיניים סדוקות, לא אחידות, מוכתמות או דהויות, ציפוי זירקוניה הם הפתרון האולטימטיבי בעבורכם.

ציפוי זירקוניה הם רצועות דקיקות הממוקמות על פני השטח הקדמיים של השיניים במטרה לשפר את המראה שלהן. ציפוי זירקוניה מיוצרים בהתאמה אישית לצבע, לצורה ולגודל של השיניים הטבעיות של המטופל, באופן שלא ניתן יהיה להבחין בין שיניים עם ציפוי זירקוניה לשיניים הטבעיות של המטופל.

מהו ציפוי שיניים זירקוניה?

זירקוניה, הידועה גם בשם זירקוניום דו-חמצני, מכונה גם "פלדה קרמית", בשל קשיותה וחוזקה, פי עשר מאמייל השן הטבעית. הזירקוניה היא חומר גבישי לבן המופק מהמינרל הטבעי זירקוניום. עמידות הזירקוניה היא יוצאת דופן, היא לא נשברת בקלות ויכולה לעמוד בלעיסה ובשחיקה.

התאימות הביולוגית שלה גבוהה ביותר, משמעות הדבר היא, שזירקוניה לא תגיב לכימיקלים כלשהם בפה. בנוסף המראה שלה טבעי, צבע השן המשתלב עם צבען של שאר השיניים בפה. הזירקוניה עמידה  בפני כתמים הנגרמים משתיית תה, קפה, ואפילו מעישון ניקוטין. בנוסף ליתרונות אלה, כשהיא מונחת על השיניים ביד אומן בידי רופא שיניים מיומן ומנוסה, היא מורגשת כמאוד טבעית ונוחה בפה.  

ציפויי שיניים זירקוניה - מאמר דר אלכסנדר
ציפויי שיניים זירקוניה - מרפאת דר אלכסנדר

דיוק מרבי, מיומנות ושליטה במערכות ממוחשבות – ליצירת המראה המושלם

רופא השיניים יערוך בדיקה מלאה של חלל הפה והשיניים, כולל צילומי רנטגן ו – CT וסריקה דיגיטלית באמצעות סורק דיגיטלי. כל זאת כדי לוודא שאין  למטופל מחלת חניכיים, עששת או בעיות שיניים אחרות.

הבדיקה אף תסייע לרופא להחליט האם הליך ציפוי שיניים אכן מתאים למטופל. במידה וכן, הרופא יציג למטופל באמצעות תוכנת עיצוב את החיוך הדיגיטלי העתידי שלו.

הליך ציפוי השיניים דורש בשלב הראשון הסרה מינימלית משכבה האמייל הטבעי של השן (בסביבות 0.3 מ"מ). ההשחזה מגדילה את שטח פני השן, ומסייעת להדביק את הציפוי באופן חזק. לאחר מכן, ימרח הרופא חומר מיוחד על השיניים.

בזמן ההמתנה להתקשות החומר שולח הרופא את צילומי ההדמיה למעבדת השיניים, ושם באמצעות תוכנות הדמיה ממוחשבות מעצבים את צורת הציפוי, ומדפיסים את הציפוי במדפסת תלת ממד באופן שיתאים במדויק לתצורת השן. הליך ההדבקה דורש דיוק, מיומנות ושליטה במערכות טכנולוגיות מתקדמות.

ד"ר אלכסנדר, מחויב לסטנדרטים הגבוהים ביותר, ובעל ניסיון ומיומנות רבות שנים. את רצועות הזירקוניה הדקיקות הוא מדביק באופן מדויק על גבי השיניים, תוך הקפדה יתירה על תצורת השן. התוצאות המרשימות ניכרות בחיוך המושלם ובשביעות הרצון המוצהרת של המטופל.

 

למה דווקא ציפוי זירקוניה?

עמיד וחזק בהשוואה לחומרים אחרים – ציפוי זירקוניה הוא חזק יותר לטווח ארוך בהשוואה לאפשרויות אחרות.

נצמד לשיניים – ציפו זירקוניה נצמד לשיניים הן מבחינה מכנית והן מבחינה כימית, ולכן הוא עמיד בשימוש ארוך טווח.

ציפויי שיניים זירקוניה - מאמר מקצועי דר אלכסנדר
ציפויי שיניים זירקוניה - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

אינו גורם לאלרגיות – העובדה שאין לו שום מבנה מזיק לבריאות ואינו גורם לשום השפעה אלרגית מאפשרת לכולם לבחור בו בבטחה ובנוחות.

אינו גורם לאי נוחות –  ציפוי זירקוניה אינו לוחץ על החניכיים, ואינו גורם לאי נוחות או לפגיעה בחניכיים.

נטול מתכת – ציפוי זירקוניה הוא נטול מתכת ולכן לא משתקפים עליו צללים כהים כמו בציפויים שיש בהן מתכת.

מראה אסתטי ומחקה את המראה הטבעי של השן  – ציפוי זירקוניה מחקה באופן מושלם את המראה של שיניים טבעיות, ומספק שקיפות וצבע הניתנים להתאמה לשיניים הטבעיות של המטופל או להשגת הגוון הרצוי.


עמיד בפני כתמים
– ציפוי זירקוניה עמיד מאוד בפני כתמים, ועוזר לשמור על המראה האסתטי לאורך זמן. עמידות זו לכתמים מועילה במיוחד לאנשים שנהנים מקפה, תה או חומרים מכתימים אחרים.


מצריך הסרה מינימלית של אימייל השן –
בניגוד לחומרי ציפוי אחרים, ציפוי הזירקוניה מצריך הסרה מינימלית של אמייל השן, תוך שמירה על שלמות השן.


תחזוקה ושמירה על בריאות הפה
– ציפוי זירקוניה קלים יחסית לתחזוקה. הרגלי היגיינת פה שגרתיים כגון, צחצוח שיניים, בדיקות שיניים שגרתיות וניקוי שיניים אחת לשלושה חודשים אצל שיננית, ישמרו על ציפוי השיניים והשיניים הטבעיות.

חשוב לציין כי התאמת ציפוי זירקוניה משתנה ממקרה למקרה, וההחלטה צריכה להתקבל בהתייעצות עם רופא שיניים מיומן. בדיקה מקיפה, הכוללת שיקולים של בריאות הפה, מטרות אסתטיות והמאפיינים הספציפיים של המטופל (כדוגמת חורים בשיניים, מחלת חניכיים או גורמים אחרים שלא מאפשרים ציפוי שיניים) ינחו את רופא השיניים באפשרויות המתאימות ויסייעו לו להציע תכנית טיפול התואמת את הצרכים והציפיות האישיים של המטופל.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
ציפוי שיניים זירקוניה - מרפאת שיניים דר אלכסנדר בקרית אונו

השתלת שיניים | טיפולי שורש | סתימות | עקירה כירורגית | שיננית

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר

לייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דר אלכסנדר - מרפאת שיניים בקרית אונו

מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר

צוות מרפאה דר אלכסנדר

מאמרים נוספים שיעניינו אותך לקרוא