השתלת שיניים ללא עצם

כירורג שיניים - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

השתלת שיניים ללא עצם
- מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר

חשוב לדעת שהשתלת שיניים ללא עצם דורשת פעולות כירורגיות מקדימות.

חשיבותה של עצם הלסת התומכת בשיניים גבוהה מאוד, לכן, גם חוסר של שן בודדת או חוסר של מספר שיניים בפה משפיע על האיזון הטבעי.

חוסר בשיניים עלול לגרום לספיגת עצם, ההולכת ומתגברת עם הזמן. תופעה זו מתרחשת גם במקרים של מחלות חניכיים, הגורמות לתהליך של ספיגת עצם, עד למצב של מחסור קיצוני והיעדר תמיכה בשן, המביא לאבדן שיניים.

כאשר ניצבים בפני השתלת שיניים, הבעיה הופכת לקריטית מפני שחוסר בנפח עצם מקשה על תהליך ההשתלה ונדרשות פעולות כירורגיות מקדימות.

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860

מה תרצו לדעת?

מה מומלץ לעשות כדי להימנע מספיגת עצם?

המלצתנו היא לבצע את תהליך השתלת השיניים עד כמה שניתן בסמוך לזמן אבדן השן הטבעית, וזאת על מנת לשמר את נפח העצם הקיים, להעניק עיגון לשתלים וליהנות מתהליך השתלה מוצלח.

כמו כן, חשוב מאוד לשמור על החניכיים ולהקפיד על הסרת אבנית בכל 3-6 חודשים וכן הקפדה על היגיינת פה יומית מתאימה.


האם יש פתרונות למחוסרי עצם?

בהחלט, כיום ניתן לטפל בהצלחה גם במטופלים עם חוסר עצם, באמצעות טכנולוגיות ייחודיות, המאפשרות לנו לבצע טיפולים מקדימים, ביניהם השתלת עצם, עידוד בניית עצם חדשה בטכנולוגיית PRF, הרמת סינוס ועוד.

נגן וידאו אודות מה מומלץ לעשות כדי להימנע מספיגת עצם - השתלת שיניים ללא עצם - דר אלכסנדר
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר בקרית אונו - השתלת שיניים ללא עצם - מתי צריך להשתיל
מחוסרי עצם - דר אלכסנדר

השתלת עצם

מתי נדרשת השתלת עצם וכיצד מבצעים?

מטרת טיפול השתלת העצם היא בנייה מחדש של העצם ויצירת נפח המתאים להשתלה דנטלית. מקרים אלו מיועדים למטופלים בעלי חוסר נרחב או קיצוני בעצם, או כאלו אשר עד כה לא התאפשר עבורם תהליך השתלת שיניים בגלל מחסור בנפח העצם.

במהלך הטיפול, מתבצע עיבוי של עצם הלסת באמצעות חומרים שונים, טבעיים או תחליפים סינטטיים /מלאכותיים המאפשרים בנייה מחודשת של העצם כהכנה לקראת תהליך ההשתלה.

לאחר תהליך זה, ישנה תקופת המתנה של מספר חודשים המיועדת לצורך בניה מחדש של נפח העצם, ולאחריה ניתן לבצע את ההשתלה באופן בטוח.

לפני ואחרי

כמרפאה רב-תחומית, חשוב לנו מאוד להעניק למטופלינו קשת רחבה של טיפולים, תוך שימוש בגישות טיפול מודרניות וטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית.

לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי יעל גילת
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי יעל גיל עד

"מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר" - רופא שיניים מומלץ על ידי יעל גיל עד

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי האני מזרחי בראל
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי האני מזרחי בראל

"מרפאת שיניים דר אלכסנדר" - מרפאת שיניים מומלצת ע"י האני מזרחי בראל

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי אוריאן איתן
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי אוריאן איתן

"מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר" - רופא שיניים מומלץ על ידי אוריאן איתן

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי גיא פקטרוביץ
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי גיא פקטרוביץ

"מרפאת שיניים דר אלכסנדר" - מרפאת שיניים מומלצת ע"י גיא פקטרוביץ

הרמת סינוס

מהי הרמת סינוס?

תהליך "הרמת סינוס" נדרש לרוב  בשל מקרים בהם יש עצם דלה באזור השיניים הטוחנות הממוקמות מתחת לחלל הסינוס. מדובר בפעולה כירורגית הנדרשת לביצוע לפני הליך השתלת השיניים.

הרמת הסינוס היא פעולת עיבוי והשתלת עצם במטרה "להגביה" את עצם הלסת ולהעניק מקום ונפח עצם המספיק להתקנת השתלים. ישנם שני סוגי הרמת סינוס – סגורה ופתוחה – והדרך המתאימה למטופל נקבעת לאחר אבחון מעמיק שאנו עורכים אצלנו, במרפאת השיניים – ד"ר אלכסנדר.

הרמת סינוס

השתלת שיניים ללא הרמת סינוס

האם ישנה דרך לבצע השתלה בלסת עליונה ללא הרמת סינוס?

 כאשר ישנו חוסר של שן אחת או מספר שיניים בלסת העליונה, והמטופל סובל גם מחוסר של נפח בעצם, בחלק מהמקרים נדרשת פעולת הכנה לעיבוי העצם באזור זה. פעולה זו, הנקראת הרמת סינוס, הינה פעולה כירורגית הכוללת השתלת עצם ויצירת גובה מספיק, לצורך התקנת השתל.

במרפאה שלנו אנו מבצעים טיפול חדשני ופורץ דרך המבטל במקרים מסוימים את הצורך בהרמת הסינוס, באמצעות טכנולוגיית "שתלים בהטיה".

מה זה "שתלים בהטיה"?

מדובר בשיטת השתלה ייחודית וחדשנית שמאפשרת התקנת שתלים בזווית מוטה, המאפשרת החדרה מיטבית אל עצם הלסת, ניצול שטח פנים גדול יותר ובכך גם השתלת שיניים מוצלחת, גם לבעלי חוסר בנפח עצם בלסת העליונה או התחתונה.

שיטה זו, המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת וממוחשבת, מעניקה תמונה מלאה של מיקום השתלים האופטימלי, אותם ניתן למקם בזוויות שונות. בנוסף, מאחר ומדובר בשיטה ממוחשבת, מייצרים עבורנו בחברת השתלים סד כירורגי ייחודי ומדויק, המעניק את הכיוונים והזוויות המדויקים והמוצלחים ביותר להשתלה.

היתרון הגדול של שיטת "שתלים בהטיה":

המטופל זוכה לפתרון אסתטי ותפקודי מתקדם, עם שיניים קבועות, ללא כל צורך בהרמת סינוס או השתלת עצם. גם תהליך הריפוי מהיר יותר והמטופל חוזר עד מהרה אל שגרת חייו, כמעט ללא כאבים.

זירוז יצירת עצם חדשה בטכניקת PRF

כיום ניתן לזרז בניית עצם מחדש בשימוש בטכנולוגיית PRF (Platelet Rich Fibrin).

בשלב הראשון אנו לוקחים דם מהמטופל. לאחר מכן, באמצעות מכשור מתקדם (ראה תמונה) אנו מפיקים ומייצרים רשת פיברין עשירה בטסיות ובלוקוציטים (תאי דם לבנים) האחראים על ייצור גורמי גדילה. כאשר משלבים את ה- PRF עם חומר השתלת העצם, זה עוזר לעורר את צמיחת העצם ולהאיץ את תהליך הריפוי.

באמצעות שיטה זו, שיקום העצם נעשה בזמן קצר יותר וללא צורך בהתערבות כירורגית מורכבת ואין דחייה של השתל, או העצם.

טכניקת PRF
שתלים בהתאמה אישית - דר אלכסנדר

שתלים בהתאמה אישית / שיטת AB

מהם הפתרונות שאנו מציעים לבעלי חוסר עצם קיצוני בלסת תחתונה?

כפי שעולם רפואת השיניים מתמודד בהצלחה עם אתגרי ההשתלות הדנטליות כאשר מדובר בחוסר עצם בלסת העליונה, כך גם מטופלים בעלי חוסר קיצוני בעצם הלסת התחתונה יכולים לנשום לרווחה.

מדובר בטכנולוגיה חדשנית שפותחה על-ידי החברה הישראלית A.B.Dental (ועל כן גם נקראת שיטת ה-AB) המאפשרת ייצור שתלים המותאמים אישית למטופל ברמת דיוק מושלמת למבנה הלסת.

היתרון בשיטת ה-AB:

השתל הדנטלי המותאם מיוצר באופן דיגיטלי – רמת דיוק מירבית

תכנון ממוחשב ומפורט של מיקום השתלים המדויק

תכנית המבוססת על נתוני הסי.טי. – המטופל אינו צריך לעבור פעולות כירורגיות מורכבות נוספות טרום ההשתלה, כפי שהיה נהוג בעבר

מדריך (סד) כירורגי – מיוצר בהתאמה מושלמת למבנה הלסת ומסייע בתהליך השתלה מוצלח, מדויק ובטוח יותר

תהליך החלמה מהיר

לקוחות מספרים בחיוך

סיימתי טיפול אצל דייר אלכסנדר לפני מספר חודשים . 13 שתלים! התוצאה לפניכם חיוך מושלם

מאיר מלכה, פתח תקווה

ממליצה על מרפאת שיניים-דייר אלכסנדר. דר אלכסנדר ותמרה היקרים, הגעתי אליכם לפני כמעט שנה במצב כל כך גרוע, חסרת אמונה אחרי רשלנות של רופא שיניים אחר. מיסטר פייסבוק שראה שאני מחפשת רופאי שיניים באינטנסיביות הקפיץ לי את המודעה שלכם ואיכשהו הוביל אותי אליכם. כבר בפגישה הראשונה שלנו שידרתם אוירה מקצועית עם ביטחון. המכשור הייחודי שלכם שחיסל לי פוביה של שנים, המחירים הנוחים, המקצועיות והאמפתיה גרמו לי להבין שאני במקום הנכון.

ימית עומר, פתח תקווה

הגעתי למרפאה של ד"ר אלכסנדר דרך פרסום בפייסבוק עשיתי ציפוי לשיניים קדמיות והחליפו לי סתימת אמלגם גדולה ללבנה - הכל יצא מדהים! חיוך מושלם בקרוב אחליף גם כתרים ישנים לכתרים מחומר ממש טוב ועמיד ביותר (זירקוניום). ד"ר אלכסנדר מקצועי ברמה ממש גבוהה, יחס מדהים, אנושי ואכפתי. ממליצה בחום!

ילנה קריינס, פתח תקווה
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
ד"ר אלכסנדר

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
חיוך - לפני ואחרי
שאלות נפוצות - השתלת שיניים ללא עצם - מרפאת דר אלכסנדר

שאלות נפוצות - השתלת שיניים ללא עצם


טיפול השתלת שיניים מצריך כמות מספיקה של עצם כדי להחדיר אליה את השתל. כאשר, מסיבה מסוימת, אין מספיק עצם בלסת כדי לחבר אליה את השתל, יש צורך לבצע טיפולים מקדימים לעידוד בניית העצם.


כדי לזרז את תהליך בניית העצם ניתן להשתמש ברקמת עצם מבנק רקמות אנושי  או מבנק רקמות של בעלי חיים. במקרים מסוימים, חומר השתלת העצם עשוי להיות סינתטי (אלופלסט). כיום קיימות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות זירוז יצירת עצם(PRF). באמצעות לקיחת דגימת דם מהמטופל והעברתו למכשיר המעבד את הפיברין והטסיות. המכשיר הופך את הפיברין והטסיות לג'ל המוחדר לאזור הניתוח, ומזרז את תהליך יצירת העצם.

באופן טבעי העצם מקבלת את הגירוי מתמיד מלעיסה ומנשיכה. כשמופעל עליה לחץ מתון היא מתחדשת ומתחזקת. במצב של עקירת שיניים, מחלות חניכיים, שיניים תותבות, שיניים עקומות או טראומה (שבירה של שן) השיניים לא מפעילות לחץ אחיד על הלסתות, העצם לא מקבלת את הגירוי הנחוץ, והיא מתחילה להתפרק או להיספג. 

הרמת סינוס היא פעולה כירורגית לעיבוי עצם לקראת תהליך השתלת שיניים בלסת העליונה. הגבהת רצפת הסינוס, הנמצא מעל הלסת העליונה, באמצעות עיבוי העצם תאפשר כמות מספקת של עצם לצורך השתלה.


בהרמת סינוס סגורה
, מחדירים את תחליף העצם לאזור ריצפת הסינוס במקום של השן החסרה. פעולה זו מתאימה למטופלים שיש להם מחסור קטן יחסית של עצם (עד 2 מ"מ).
בהרמת סינוס פתוחה, פותחים פתח בחלל הפה, בלסת העליונה, ומשם מחדירים את תחליף העצם לרצפת הסינוס. הליך זה מורכב יותר ומתאים למטופלים הסובלים ממחסור גדול של עצם. 
בשני המקרים, עם הזמן הגוף מייצר תאי עצם חדשים, המחליפים את העצם המלאכותית.

כדי לשמר באופן מיטבי את נפח העצם הקיים, יש להקפיד על היגיינת פה, על שמירה ותחזוקת החניכיים. מומלץ להקפיד להגיע לביקורת אצל רופא השיניים ולהסרת אבנית בכל שלושה עד שישה חודשים.