השתלות שיניים

כירורג שיניים - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

השתלות שיניים - ד"ר אלכסנדר

בריאות הפה והשיניים משפיעה באופן ישיר על כל מערכות הגוף. כאשר היגיינת הפה לקויה עלול להיגרם נזק משמעותי למבנה השן שיכול להוביל לאבדן שיניים.

המענה היעיל לשיניים חסרות, אם כתוצאה מהיגיינת פה לקויה או כל גורם אחר, הוא השתלת שיניים.

אנו, ד"ר אלכסנדר וצוות המרפאה, מחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בשיטות הטיפול, בחומרים ובמכשור ומעניקים למטופלינו סביבת טיפול משפחתית, נוחה ומרגיעה.

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860

מה תרצו לדעת?

השתלים הדנטליים הם פתרון חלופי מצוין ופורץ דרך לשחזור שיניים חסרות. השתל עשוי מסגסוגת טיטניום, בעל מבנה הדומה לבורג והוא מהווה חלופה מלאכותית מצוינת לשורש השן שאבד, עליו מורכבים מבנה וכתר, כך שהתוצאה המתקבלת הינה שן אסתטית וקבועה המשלימה את מקומה של השן החסרה ממש כמו שן טבעית.

האם פתרון השתלים מתאים לכולם?

במרבית המקרים ניתן לבצע שתלים כמעט לכולם, אך כל מקרה נבחן לגופו של עניין ואנו מבצעים בדיקה מקיפה על מנת לאבחן התאמה לביצוע השתלים.

בין הפרמטרים שדורשים התייחסות: מצב בריאות החניכיים, בדיקת נפח העצם המאפשרת את התקנת השתלים באופן מיטבי ובריאותו הכללית של המטופל/ת.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא תחליף לשורש שן שחסרה או שנעקרה. הוא נועד לחקות את המבנה של שורש שן טבעי ותפקודו. שתל שיניים, שהוא בעצם בורג, עשוי בדרך כלל מטיטניום או מזירקוניה. את השתל מחדירים בהליך כירורגי אל עצם הלסת  ומקבעים אותו בתוכה, כך שיספק בסיס יציב לשן שתולבש עליו.
שתל שיניים נותן מענה קבוע ועמיד ומתפקד כמו שן טבעית, בניגוד לכתר, גשר או תותבת.
סוגי שתלים דנטליים: רוב סוגי השתלים הדנטליים זהים מבחינה חיצונית וכולם עמידים לאורך שנים. ההבדלים בין השתלים הוא בגודל, בחומר של השתל, בחומרי הציפוי, בצורה, בפני השטח שלהם. הרופא יתאים את השתל למטופל לפי מבנה הלסת, לפי גודלה, בהתאם לצרכים האסתטיים ועוד.

האם פתרון השתלים מתאים לכולם - השתלת שיניים - דר אלכסנדר
לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור
לפני ואחרי

כמרפאה רב-תחומית, חשוב לנו מאוד להעניק למטופלינו קשת רחבה של טיפולים, תוך שימוש בגישות טיפול מודרניות וטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית.

יתרונות השתלים - השתלת שיניים במרפאת שיניים דר אלכסנדר

יתרונות השתלים

השתלים הדנטליים הם למעשה הפתרון היעיל ביותר להשלמת שיניים חסרות. זהו פתרון מתקדם, איכותי ועמיד, המעניק את התוצאה הקרובה ביותר למראה כמו של שן טבעית. ההתקדמות הטכנולוגית בשנים האחרונות, מאפשרת לנו לבצע השתלות במכשור מיוחד, מדויק ומתקדם ובאמצעים זעיר-פולשניים, כך שהטיפול הינו קצר יותר, נעים יותר ומדויק יותר, דבר המאפשר למטופל לחזור אל שגרת חייו במהרה, כמעט ללא כאבים. ד"ר אלכסנדר משתמש במרפאתו במערכות שתלים מתקדמות ושתלים חדשניים המותאמים באופן אישי לכל מטופל. כמו כן, ד"ר אלכסנדר, בעל ניסיון רב בהשתלות דנטליות וכן בעל הכשרה מיוחדת בהשתלות לחולים בסיכון גבוה, ביניהם חולי סכרת וחולי לב.

הסטנדרטים הגבוהים של השתלים בשימוש המרפאה

הצלחת ביצוע ההשתלה ועמידותם של השתלים לאורך שנים, נעוצה גם באיכותם. לכן, ד"ר אלכסנדר, כמי שמתמקד גם בהשתלות לחולים בעלי מחלות רקע, אינו מתפשר על איכות השתלים והוא מבצע השתלות אך ורק של שתלים אשר הוכחו מחקרית ומיוצרים בסטנדרטים גבוהים על-ידי החברות המובילות בעולם. השתלים כולם עומדים בתקן ה-FDA ובתקן ה-CE וכן מאושרים לשימוש על-ידי משרד הבריאות הישראלי.

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי נועה רומי
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי נועה רומי

"מרפאת שיניים דר אלכסנדר" - מרפאת שיניים מומלצת ע"י נועה רומי

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי שרון כהן
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי שרון כהן

"מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר" - רופא שיניים מומלץ על ידי שרון כהן

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי אוריאן איתן
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי אוריאן איתן

"מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר" - רופא שיניים מומלץ על ידי אוריאן איתן

נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - רופא שיניים מומלץ על ידי גיא פקטרוביץ
נגן וידאו אודות מרפאת שיניים דר אלכסנדר - מרפאת שיניים מומלצת עי גיא פקטרוביץ

"מרפאת שיניים דר אלכסנדר" - מרפאת שיניים מומלצת ע"י גיא פקטרוביץ

השתלת שיניים ממוחשבת

טכנולוגיה חדשנית שבאמצעותה מבצעים את השתלת השיניים, המספקת מבט תלת ממדי של מערכת השיניים של המטופל ושל מבנה הלסת.

השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת לאבחן את צפיפות העצם ונפחה, המרווח בין השיניים, מיקום כלי הדם ותעלת העצב. טכנולוגיה זו נקראת 'טומוגרפיה' והיא מספקת לרופא מידע הדרוש למיקום האופטימלי של השתלים הדנטליים, ומאפשרת  לו לבצע השתלה וירטואלית ולצפות בתוצאותיה על גבי המסך לפני הטיפול הכירורגי עצמו.

הטכנולוגיה הממוחשבת היא אחד הפתרונות החדשניים והמרתקים בתחום ההשתלות ברפואת השיניים, המאפשרת גם לרופא וגם למטופל חוויית טיפול טובה יותר, יעילה יותר ומדויקת יותר.

היתרונות של השתלת שיניים ממוחשבת : רמת הדיוק הגבוהה של ההדמיה הממוחשבת מאפשרת התערבות כירורגית פחות פולשנית, זמן הטיפול קצר יותר – החדרת השתלים מתבצעת בצורה מהירה יותר, זמן ההחלמה קצר יותר והכאבים שלאחר הטיפול פחותים מאשר בהשתלה רגילה.

הטכנולוגיות החדשניות והממוחשבות לא רק שמאפשרים לד"ר אלכסנדר להגיע לרמת דיוק גבוהה ביותר אלא גם למטופל ליהנות מטיפול מקצועי ומיומן שמביא לתוצאה אופטימלית בשיקום הפה.

נגן וידאו אודות כל השירותים במקום אחד - מטעם של מרפאת שיניים דר אלכסנדר פוזדייב
הכנות להליך השתלת שיניים - השלת שיניים דר אלכסנדר

הכנות להליך השתלת שיניים

לפני שמתחילים הליך השתלת שיניים, רופא השיניים יערוך בדיקה יסודית של הפה, כולל הערכת מצב השיניים, החניכיים ועצם הלסת. הבדיקה תכלול צילומי רנטגן או סריקות CT כדי להעריך את צפיפות העצם ולקבוע את ההתאמה של השתלת שיניים.
בהתאם לתוצאות הבדיקות ייתכן שיהיה צורך לטפל ולפתור בעיות שיניים קיימות, כגון עששת או מחלת חניכיים לפני ביצוע ההשתלה, כדי להבטיח בסיס יציב לשתל וכדי להפחית את הסיכון לסיבוכים.

הרופא יבקש לקבל מהמטופל מידע על ההיסטוריה הרפואית שלו, כדי להתעדכן על מצבו הרפואי של המטופל ועל התרופות שהוא נוטל, ובהתאם לכך יעשה את כל ההתאמות הנדרשות כדי להגיע לתוצאות מיטביות.

בהתבסס על תוצאות הבדיקה, רופא השיניים יצור תוכנית טיפול אישית המותאמת לצרכים הספציפיים של המטופל. תוכנית זו תפרט את מספר השתלים הדרושים, הליכים נוספים פוטנציאליים נדרשים, כמו טיפול בדלקת חניכיים, ואת פריסת הזמן הכוללת להליך ההשתלה.

בהמשך יסביר הרופא מהם הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים ומהו הטיפול הנדרש לאחר הליך ההשתלה. כמו כן, ינחה את המטופל על אופן שמירה על היגיינת הפה כבסיס להצלחת ההשתלה, וייתן הנחיות לאימוץ הרגלי בריאות הפה והשיניים לאחר השתלת שיניים.

לקוחות מספרים בחיוך

ד"ר אלכסנדר ותמרה היקרים, הגעתי אליכם לפני 8 חודשים במצב כולכך גרוע. אחרי 8 חודשים יצאתי עם חיוך יפה.. קיבלתי ממכם טיפול מסור ..יחס ביתי ואישי ..ליווי צמוד במשך כל התקופה עמידה בלוחות זמנים. ממליץ לכל מי שמחפש טיפול מקצועי ואישי זה המקום!!! אתם פשוט אנשים מדהימים. אז תודה! ד"ר אלכסנדר וכמובן תודה לתמרה.

משה קורסיה, קרית אונו

הגעתי דרך המון המלצות ושמחתי לגלות שהכל נכון מאחוריהן. תמרה מקסימה ,קבעה איתי תור ככל המוקדם ,ד"ר אלכסנדר היה שקוף,יסודי ומהיר ! בנוסף ,תמרה התעניינה בשלומו יום למחרת . *מרוצה מאוד* וממליצה לכל מי שזקוק לטיפולו שיניים . תודה לכם

ויקטוריה ראובן, גני תקווה

אישתי עשתה טיפול שם היחס והטיפול היו טובים , אני בטיפול ממושך אצל רופא אחר אבל כשיסתיים הטיפול ואים אזדקק שוב טיפול חושב שאעשה אצל דר אלכסדר

‎נסים בן דוד, גני תקווה
לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור

תהליך השתלת שיניים

את השתלים מחדירים בהליך כירורגי במהלכו קודחים בחניכיים. לעיתים כדי לדייק את הטיפול, ניתן להשתמש בטכנולוגיית לייזר.

מרפאת שיניים מתקדמת תשתמש בלייזר לטובת השתלת שיניים. השתלת שיניים בלייזר מאפשרת להבריג שתל דנטלי ללא חתכים ו/או תפרים. בטכנולוגיית הלייזר מבצעים חיתוך קטן של חניכיים, ו"קודחים" באמצעות אנרגיית הלייזר בעצם.

לאחר מכן משתילים את השתל הדנטלי. בהליך זה אין צורך לפתוח ולתפור את חניכיים, העצם אינה חשופה לסביבה לא סטרילית, יש פחות כאבים, ופחות נפיחות, והמטופל יכול לחזור לשגרה מלאה למחרת.

לעיתים צפיפות העצם אינה מספקת, ואז יהיה על הרופא לבצע עיבוי של העצם לפני החדרת השתל. צפיפות עצם מספקת בלסת היא הכרחית ליציבות ולהצלחה ארוכת טווח של שתלים דנטליים.

לאחר החדרת השתל הרופא מכסה אותו עם רקמת חניכיים, ואז מתחיל תהליך ריפוי והטמעת השתל בבסיס הלסת. על השתלים יורכבו כתרים זמניים. תהליך הריפוי וזמן ההחלמה אורכים בין שלושה לשישה חודשים.

את תהליך השתלת השיניים ועיבוי העצם ניתן לעשות כיום גם בתהליך מהיר של השתלת שיניים ביום אחד.
ניתן לבצע השתלות שיניים בלסת תחתונה והשתלת שיניים בלסת עליונה, לפי הצורך.

לאחר תהליך איחוי העצם עם השתל, המטופל מגיע למרפאה כדי  לחשוף את השתלים הנמצאים תחת גובה החניכיים. על ראש השתל יניח הרופא כיפת ריפוי שתבלוט מעל החניכיים, ואז יוחלף הכתר הזמני  בכתר זמני אחר.
לאחר החלמת המקום מניתוח חשיפת השתלים, ייקח הרופא מידות למבנה לשתלים ולכתרים על השתלים.
לאחר שהחניכיים החלימו והחלו לצמוח סביב השתל ובמקביל העצם התעבתה ניתן להחליף את הכתר הזמני בקבוע או במספר כתרים תלוי במספר השתלים שבוצעו.

תהליך השתלת שיניים - דר אלכסנדר
השתלת שיניים קדמיות במרפאת שיניים דר אלכסנדר

השתלת שיניים קדמיות

בהשתלת שיניים קדמיות בלסת עליונה, העיקרון החשוב ביותר הוא האסתטיקה. זה האזור הבולט ביותר בפנים ולכן גם משפיע על המראה.

 

השתלת שן קדמית,  בעיקר עליונה, לא שונה מהותית מכל השתלה אחרת. השתל הוא אותו שתל שמשמש לאזורים אחרים בפה. בחירת השתל תלויה בצפיפות העצם ובנפחה. גם שיטת ההשתלה דומה, פרט לעיקרון הצורך האסתטי. כמובן, שהשתל הקדמי צריך להיות חזק ויציב, אך האסתטיקה היא משמעותית.

 

בין ביצוע ההשתלה לבין בניית הכתר הקבוע חייבים לתת למטופל מענה אסתטי זמני, וההמלצה היא העמסה מיידית וכתר זמני על השתל הטרי, כמובן אם מצב המטופל מאפשר. במידה שכמות העצם קטנה ולא מאפשרת השתלה מיידית ניתן לתת פתרון אסתטי בדמות תותבת קטנה שעליה מולבשת השן.

 

בהשתלה קדמית ההעדפה היא להשתמש בשתל ובכתר זירקוניה, מכיוון שהוא עשוי מחומר קרמי חזק מאוד ואחיד בצבעו, והוא מספק תוצאה אסתטית יפה.

לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור

השתלת שיניים – זמן החלמה

זמן ההחלמה מהליך השתלת שיניים תלוי במגוון גורמים, ביניהם מספר השתלים שהושתלו, שיטת ההשתלה, מיקום השתלים, צפיפות העצם ואיכותה בזמן ההשתלה.

לרוב, זמן ההחלמה אורך בין שבועיים לשישה שבועות עד שהאזור המטופל ירפא ויתאחה.

בסיום הליך ההשתלה, שמתבצע לאחר  ארבעה עד שישה חודשים, יתקין רופא השיניים את השן המלאכותית (הכתר) על השתל.

יש כמובן להתייחס גם להרגלי המטופל, האם הוא חורק שיניים, האם הוא מעשן, או אולי חולה בסוכרת. כל אלה משפיעים על זמן ההחלמה.

הרדמה מלאה או הרדמה מקומית?

ברוב המקרים השתלה מבוצעת בהרדמה מקומית. במקרים שיש חשש או פחד מפני הטיפול ניתן להשתמש "בגז צחוק" או בתרופות הרגעה. במקרים חריגים ניתן לבצע השתלות שיניים בהרדמה כללית. 

הרדמה כללית מתבצעת במצבים שאין אפשרות לבצע הרדמה מקומית בגלל זיהום או אלרגיה לחומרי ההרדמה המקומית; כשמטופלים סובלים מבעיות פיזיות, מנטליות או קוגניטיביות; במצב שטיפול השיניים ארוך ומורכב; כשמטופלים סובלים מחרדה קיצונית בגלל טיפול השיניים ועוד.

הטיפול תחת הרדמה כללית נעשה על ידי רופא מרדים. לפני הטיפול בהרדמה המטופל עובר בדיקות מקיפות ביניהן בדיקת דם, ובדיקות רפואיות כלליות.

הרדמה מלאה או הרדמה מקומית - השתלת שיניים דר אלכסנדר

טיפול בשיטת ALL ON 6

מדובר בשיטת השתלת שיניים המיועדת למטופלים עם חוסר מלא של שיניים או למטופלים שעקב חוסר קיצוני בנפח העצם, אינם יכולים לעבור השתלה דנטלית נרחבת בכל הפה.

בשיטת ה- All On 6 למעשה אנו מבצעים שיקום של לסת מלאה באמצעות השתלה של 6 שתלים דנטליים בלבד, המותקנים בזווית ייחודית, עליהם מורכב גשר המחובר מכתרים קבועים, המעניק מראה הדומה לשיניים הטבעיות ומאפשר המשך תפקוד תקין של מערכת הלעיסה והפה, ברמת אסתטיקה מרשימה. היתרון הגדול של השיטה הוא בטיפול מדויק ומהיר, המאפשר למטופלים המתמודדים עם חוסר נרחב של שיניים, לזכות למראה אסתטי ותפקוד תקין של השיניים.

השתלות ושיקום שיניים ביום אחד

בתחום השתלות השיניים ישנם פתרונות שונים ומגוונים המותאמים לכל מטופל ולכל צורך בהתאם – אחד מהם הוא שיטת ההעמסה המידית. יש לציין כי תהליך השתלה דנטלית, למטופלים בעלי חוסר נרחב של שיניים, עלול לעתים להמשך מספר חודשים ואף יותר מכך, משלב ביצוע ההשתלה ועד לשלב בו מורכבים הכתרים הקבועים על גבי השתלים. שיטת ההעמסה המיידית (השתלה ושיקום ביום אחד) מאפשרת למטופלים לצאת כבר באותו יום מהמרפאה, עם שיניים מתפקדות. בשיטת זו, מבוצעים השתלה ושיקום באמצעות גשר זמני עד כ-24 שעות ולאחר ריפוי מלא של החניכיים האורך כ 4-5 חודשים נוספים, מותקן גשר כתרים קבוע. שיטה זו אינה מתאימה לכל המטופלים ומתאפשרת רק ובהתאם לפרוטוקול המאפשר את ביצועה.

שיטת "ההעמסה המידית" נחשבת ליעילה ומהירה, במסגרתה המטופל זוכה לשיקום מידי תוך כ 24 שעות. בתהליך זה, הכולל במקרים מסוימים גם עקירת השיניים הנדרשות, התקנת שתלים דנטליים והרכבת גשר המורכב מכתרים אסתטיים, ממש כמו שיניים טבעיות.

השתלת שיניים למעשנים

עישון, ובמיוחד עישון בקרב מעשנים כבדים, מפריע לטיפולי ההשתלה. עישון מוביל להתכווצות של כלי הדם שתפקידם להעביר חמצן וחומרי הזנה לתוך העצם, ולבנות אותה. אצל אנשים המעשנים באופן קבוע בתדירות גבוהה, התכווצות כלי הדם פוגעת בהתחדשות העצם. לעצם הזו צריכים להחדיר את השתלים, והיא צריכה לקלוט אותם, במצב שבו העצם מתדלדלת הסיכויים להצלחת השתלת השיניים לטווח ארוך יורדים.
כדי שההשתלה תצליח מומלץ להפסיק לעשן לפני הניתוח ולא לחזור לעשן לפחות עד שתהליך קליטת השתלים וספיגתם בעצם הלסת יושלם.

השתלת שיניים למחוסרי עצם

כאשר מסיבה מסוימת, אין מספיק עצם בלסת אליה ניתן לחבר את השתל ניתן לבצע טיפולים מקדימים לעידוד בניית עצם, השתלת עצם, הרמת סינוס, וטיפולים בטכנולוגיות ייחודיות. השתלת עצם באה, כאמור, להוסיף עצם בלסתות. במקרים מסוימים יש לבצע את השתלת העצם טרם החדרת השתלים, ובאחרים ניתן לשלב את החדרת השתלים בו-זמנית. במהלך הטיפול, מתבצע עיבוי של עצם הלסת באמצעות חומרים שונים, מהחי או תחליפים סינטטיים/ מלאכותיים המאפשרים בנייה מחודשת של העצם כהכנה לקראת תהליך ההשתלה. לאחר תהליך זה, יש תקופת המתנה של מספר חודשים המיועדת לצורך בנייה מחדש של נפח העצם, ולאחריה ניתן לבצע את ההשתלה באופן בטוח.
במקרים בהם יש לעבור השתלת שיניים ולאדם יש מחסור בעצם בלסת העליונה, יהיה עליו לעבור ניתוח להרמת סינוס.
הרמת סינוס היא פעולת עיבוי והשתלת עצם במטרה "להגביה" את עצם הלסת ולהעניק מקום ונפח עצם המספיק להתקנת השתלים. במהלך הניתוח מושתלת באזור עצם או תחליף לעצם. את תחליף העצם או העצם משתיל הרופא בחלקה האחורי של הלסת העליונה, על ידי ההשתלה ניתן לייצר בסיס חזק בו יושתל השתל הדנטלי. ישנם שני סוגי הרמת סינוס – סגורה ופתוחה – והדרך המתאימה למטופל נקבעת לאחר אבחון מעמיק שנעשה על ידי רופא השיניים.

לקריאה נוספת על השתלת שיניים ללא עצם >>>

השתלת שיניים למחוסרי עצם - דר אלכסנדר
לייעוץ או קביעת תור
לייעוץ או קביעת תור
השתלת שיניים לחולי סוכרת - מרפאת דר אלכסנדר

השתלת שיניים לחולי סוכרת

סוכרת היא מחלה כרונית המלווה בעליית רמת הסוכר בדם וגורמת לקושי בתהליך ההחלמה והריפוי של הגוף. אצל חולי סוכרת זרימת דם לפצע היא פחותה ולכן פחות חמצן, שכל כך הכרחי לריפוי תקין ולהחלמה מהירה, מגיע לאזור הפגוע.

כמו כן מגיעים פחות תאי דם לבנים לאזור הפצע מה שעלול להגביר סיכוי לזיהום. בנוסף, עצם הלסת התומכת בשורשי השיניים עלולה להיספג,  ולהקשות על השתלת שיניים.

לכן, למרות שסוכרת אינה מונעת מלבצע השתלות שיניים, עדיין סיכויי ההצלחה של עמידות השתל לאורך זמן , הם פחותים מאשר בכלל האוכלוסייה.

השתלות דנטליות לחולי סוכרת מצריכה ניסיון של שנים. לא כל מרפאת שיניים מבצעת השתלות דנטליות ולא כל רופא שיניים בקי בטיפולי השתלות שיניים במטופלים חולי סוכרת.

רק רופא שיניים שיש לו ותק וניסיון של שנים רבות יודע מתי השתלת שיניים למטופל חולה היא בטוחה ומומלצת, ומתי לא. הרופא יבצע אבחון רפואי מעמיק יבקש לבצע בדיקות, ולקבל מהמטופל תמונת מצב רפואית.  

רק אז, כשבידי הרופא תמונה כוללת מקיפה, יקבל הרופא החלטה אם להמליץ על ההשתלה או להמליץ שלא לבצע את הטיפול.

באופן עקרוני, כשרמת הסוכר מאוזנת ונמצאת תחת שליטה, ניתן להמליץ על הליך השתלת שיניים לחולי סוכרת. אולם, כשרמת הסוכר אינה מאוזנת קיים סיכון להפרעות בתהליך איחוי השתל, והשתל עלול לא לשרוד לאורך זמן.

במהלך השתלת השיניים יש להשתמש בשטיפות חיטוי ואנטיביוטיקה, בשל יכולת פגומה לריפוי טבעי של מקום השתל.

השיטה המומלצת להשתלת שיניים בקרב חולי סוכרת היא השתלת שיניים ממוחשבת עם סד כירורגי. שיטה זו מאפשרת, כפי שראינו לעיל לבצע את ההליך הכירורגי ללא חתך בחניכיים, או חתך מינימלי.

פרוצדורות בטוחות להשלמת השתלת שיניים בקרב חולי סוכרת הן השתלת עצם והרמת סינוס. לא מומלצת העמסה מידית לחולי סוכרת שאינם מאוזנים.

למאמר על השתלת שיניים לחולי סוכרת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860
ד"ר אלכסנדר

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו: 03-736-1860

ד"ר אלכסנדר

רופא שיניים עם ניסיון רפואי של יותר משלושים שנה בשיקום ובכירורגיית הפה, בהתמחות מיוחדת של העמסה מידית, השתלת שיניים בתוך יום אחד בלבד.

ד"ר אלכסנדר הוא בוגר האוניברסיטה בסיביר, עם ניסיון רב שנים במטופלים בעלי מחלות רקע או רקע רפואי מורכב, לרבות חולים הסובלים ממחלת הסוכרת. מאחוריו שנות ניסיון רבות כמנהל מחלקת שיקום בבית חולים ממשלתי במוסקבה. כמו כן, שימש ד"ר אלכסנדר כמרצה בכיר לרופאים מתמחים בשיקום הפה.
לפני כשלוש עשרה שנה עלה ד"ר אלכסנדר לישראל ופתח קליניקה פרטית בקרית אונו.

כיום עומדת המרפאה של ד"ר אלכסנדר בחזית טיפולי שיקום הפה ביום אחד, ומציעה מגוון טכנולוגיות מתקדמות כולל שיקום דיגיטלי והשתלה וירטואלית, כדי לספק למטופלים את טיפולי השיניים המתקדמים והיעילים ביותר שיש.

נגן וידאו אודות סרטון מנהלת מרפאה תמרה פיש - מרפאת שיניים דר אלכסנדר - השתלות שיניים
נגן וידאו אודות השתלות שיניים - מה צפוי - דר אלכסנדר
חיוך - לפני ואחרי
שאלות ותשובות - השתלת שיניים דר אלכסנדר

שאלות נפוצות על השתלת שיניים

בדרך כלל, לוקח כשבועיים עד שישה שבועות עד שהאזור המטופל ירפא לחלוטין. אולם רק לאחר ארבעה עד שישה חודשים אפשר להניח את הכתר.

השתלת שיניים מחזירה לשיניים את היכולת ללעוס, משפרת את המראה האסתטי של הפנים, מסייעת בשמירה על עצם הלסת מפני התכווצות עקב אובדן עצם, שומרת על בריאות העצם והחניכיים שמסביב, מסייעת בשמירה על יציבות שיניים סמוכות (קרובות) ומשפרת את איכות החיים.

כמו בכל ניתוח שמתבצעת התערבות כירורגית, יש כמה סיכונים הכרוכים  בניתוח עצמו, כמו רגישות לחומרי הרדמה, תופעות נדירות כמו נזק לשיניים הטבעיות שמסביב במהלך מיקום השתל, פגיעה ברקמות הסובבות במהלך הניתוח. לאחר הניתוח קיים סיכון לזיהום באזור המטופל, שניתן כמובן לטפל בו באמצעות אנטיביוטיקה.

 
שתלים דנטליים הם אופציה טובה במצבים אלה : חסרה לכם שן אחת או יותר, יש לכם גשר שצריך להחליף, השיניים התותבות שלכם מחליקות, לוחצות או מונעות מכם לאכול מה שאתם רוצים, אתם חווים בעיות נשיכה או כאבים בגלל שן חסרה.

שתלים דנטליים בדרך כלל מחזיקים מעמד זמן רב. רפואת השיניים החדשנית עושה שימוש בשתלים דנטליים מחומרים חזקים, איכותיים ועמידים לאורך זמן. בדומה לשיניים טבעיות, יש להקפיד על היגיינת פה טובה, ולהגיע לרופא השיניים אחת לחצי שנה.

ההבדל העיקרי בין גשרים דנטליים לשתלים הוא האופן שבו הם בנויים. גשרים דנטליים עשויים משן מלאכותית המוחזקת במקומה בין שני כתרים והכתרים לרוב מקובעים על השיניים הטבעיות משני הצדדים. שתל דנטלי, לעומת זאת, הוא שן מלאכותית המונחת על בורג העשוי לרוב מזירקוניה ומקובע לתוך הלסת.