השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת שיניים ממוחשבת – כל מה שצריך לדעת

השתלת שיניים ממוחשבת היא בשורה של ממש בתחום השתלות השיניים. שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ובציוד חדשני המאפשר הליך השתלה כירורגי יעיל, מהיר ומדויק, שמעניק למטופל חוויית טיפול נוחה ונינוחה בהשוואה לשיטות המסורתיות.

בסופו של התהליך המטופל יוצא עם חיוך טבעי ואסתטי, המשפר את מראה פניו, ואת בריאות הפה.
תכנון שתלים מונחה מחשב מאפשר לרופא השיניים לתכנן את מיקום השתל לפני ההליך ולייצר מדריך מודפס בתלת מימד, המסייע לו למקם את השתל במקום המתוכנן, בזווית ובעומק הרצויים, בהתאם למבנה האנטומי של לסת המטופל.

מאמר - השתלת שיניים ממוחשבת - דר אלכסנדר
מאמר - השתלת שיניים ממוחשבת - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם תחליפים לשורשי השיניים הטבעיות, ומשמשים בסיס יציב וחזק לכתרים שיורכבו עליהם. השתלים עשויים לרוב מטיטניום או מזירקוניה. הם מוחדרים לעצם הלסת בהליך כירורגי למקום שבו חסרות שיניים. עם היטמעותם  של השתלים בעצם הלסת (תהליך שאורך כמה חודשים), אפשר להמשיך בהליך הרכבת הכתרים הקבועים על השתלים. שתלים  דנטליים מסייעים גם בשמירה על מבנה הפנים ובמניעת הידרדרות העצם המתרחשת כשחסרות שיניים.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת עושה שימוש בטכנולוגיה מונחית מחשב כדי לבדוק את מסת העצם ונפחה, ולתכנן באופן וירטואלי את המיקום המדויק להחדרת השתלים בלסת. ההליך הכירורגי מתבצע על ידי רופא שיניים מיומן, שיש לו ניסיון רב בהשתלות שיניים מונחות מחשב ויודע להעניק את הטיפול המקצועי ביותר, לקבלת תוצאה יוצאת דופן.
בהשתלת שיניים ממוחשבת רופא השיניים רואה באמצעות טכנולוגיה תלת ממד, באופן ברור ומדויק את המבנה האנטומי של הלסת לפרטי פרטים, וכך הוא יכול לתכנן באופן מוקפד ומדויק היכן למקם את השתל בצורה אופטימלית.


שלבי ההליך הכירורגי

בדיקה מקיפה – בפגישת הייעוץ יבדוק הרופא את חלל הפה והשיניים, יתשאל את המטופל על  ההיסטוריה הרפואית שלו, יענה על שאלות המטופל, יפיג את חששותיו ויסביר לו על  ההליך הכירורגי .


סריקה אורלית
–  לאחר פגישת הייעוץ יבצע הרופא סריקה דיגיטלית של חלל הפה, באמצעות CT ובאמצעות CAD / CAM (Computer-Aided Design/Computer-Aided Manufacturing) המאפשרים לתכנן את הליך ההשתלה ולהתאים את השתלים באופן מיטבי, מותאם ומדויק לפיו של המטופל.

תוכנית טיפול
 – על בסיס הנתונים יבנה הרופא תוכנית טיפול מוקפדת, שאת תוצאותיה יוכל המטופל לראות באופן וירטואלי עוד לפני תחילת ההליך.


ההליך הכירורגי
–  בהשתלה שיניים, מבצע הרופא חתך קטן בחניכיים, שדרכו הוא קודח לתוך עצם הלסת, במטרה לפנות מקום לשתל. לכל אורך התהליך, הרופא עושה שימוש "במפת דרכים וירטואלית", המאפשרת לו לדייק את המיקום, את הזווית ואת העומק להחדרת השתל. בתום החדרת השתל יכסה אותו הרופא ברקמת החניכיים ויאחה אותה באמצעות תפרים.

תהליך הריפוי
– בתהליך הריפוי השתל נקלט באופן הדרגתי בתוך עצם הלסת (אוסטאו-אינטגרציה). בסיום תהליך הטמעת השתל בעצם, שאורך בין שלושה חודשים ועד חצי שנה, יוחלפו הכתרים הזמניים בכתרים הקבועים, שתוכננו ויוצרו בהתאמה אישית למטופל באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.

השתלת שיניים ממוחשבת - דר אלכסנדר
מאמר מקצועי - השתלת שיניים ממוחשבת - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

היתרונות של השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת שיניים מונחית מחשב היא אחת מפריצות הדרך המשמעותיות בתחום רפואת השיניים. היא משנה לחלוטין את אופן תהליך התכנון וההשתלה, ומאפשרת למטופל לחוות טיפול פחות פולשני, יותר בטוח, מהיר ומדויק, עם תוצאות מרשימות ומיטביות.

איכויות התהליך מבוססות על המרכיבים שלהלן:
מידע מדויק – באמצעות הציוד המתקדם והטכנולוגיות החדשניות, רופא השיניים מקבל מידע מדויק ומפורט על מבנה הלסת, עצם הלסת, נימי הדם, העצבים. התמונה המקיפה מאפשרת לו לנתח את הנתונים ולתכנן את תהליך ההשתלה .

תכנון מוקפד –  על בסיס המידע מתכנן הרופא תוכנית מפורטת וקפדנית שתאפשר לו את הגישה המדויקת ביותר להחדרת השתל באופן אופטימלי.

דיוק מירבי –  היכולת לראות את המבנה האנטומי של הלסת במהלך ההליך הכירורגי, מאפשרת לרופא להחדיר את השתל למקומו המדויק. בעוד שבשיטות המסורתיות השתלת שיניים הייתה מתבצעת על פי הערכות, כיום אפשר להחדיר את השתל למקומו הנכון והמדויק.

מינימום חתכים  –  השתלות מונחות מחשב, רופא השיניים יודע בדיוק היכן למקם את השן, לכן אין צורך לקדוח ולחתוך סביב ארובת השן כפי שמתבצע בהשתלות מסורתיות.
הליך החלמה קצרמכיוון שההליך הכירורגי הוא פחות פולשני זמן ההחלמה מתקצר בהתאם, ואי הנוחות מתפוגגות אף היא בתוך זמן קצר.

כדי לקבל מידע מקיף וכדי לבדוק התאמה להליך השתלת שיניים, מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים שיש לו ניסיון ומיומנות בהשתלות שיניים מונחות מחשב. חשוב להבין, לא כל רופא שיניים מבצע השתלות שיניים ממוחשבות. בחירה נכונה ברופא השיניים היא משמעותית לתוצאות מיטביות.

לקריאה על שתלים ביום אחד >>>

לקריאה על השתלה למחוסרי עצם >>>

ד"ר אלכסנדר

מרפאת ד"ר אלכסנדר היא מרפאת שיניים רב תחומית העוסקת בשיקום הפה, השתלות דנטליות וטיפולי אסתטיקה דנטלית.
המרפאה חדשנית ומאובזרת במיטב הציוד הטכנולוגי המתקדם, ומטפלת בגישה רפואית ייחודית גם במטופלים בעלי מחלות רקע ומטופלים הנוטלים תרופות, אשר נדרשים לתשומת לב מיוחדת בטיפולי השיניים.

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
השתלת שיניים ממוחשבת - מרפאת שיניים דר אלכסנדר

השתלת שיניים | טיפולי שורש | סתימות | עקירה כירורגית | שיננית

לוגו אלכסנדר צבעוני פוטר

לייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
דר אלכסנדר - מרפאת שיניים בקרית אונו

מרפאת שיניים ד"ר אלכסנדר

צוות מרפאה דר אלכסנדר

מאמרים נוספים שיעניינו אותך לקרוא